پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

معرفی کتاب روانشناسی

 

با معرفی کتاب های رواشناسی و روانشناختی در خدمت شماییم و اگر قصد خرید کتاب روانشناسی اینجا کلیک نمایید

 

كتاب سفر به ثمر
نوشته ى كاوه صدقى
انتشارات نگاه نوين-١٣٩٦

اكثر ما با كتاب هاى خوديارى زيادى برخورد داشته ايم. با كتاب هايى كه نويسندگان آن روزگارى سخت داشتند. كودكى و نوجوانى سختى را گذراندند و به دوران رسيدند كه تصميم گرفتند از صندلى قربانى بلند شوند و مسير بى انتهاى خوشبختى را شروع كنند. در اين راه قدم گذاشتند و هر روز بيشتر از روز قبل پايبند مسير خود بودند.
كتاب" سفر به ثمر" يكى از آن كتاب هاست.
كتابى كه احساس مطلوب را هدف قرار ميدهد، با يك تفاوت.
تفاوت اين است كه دستيابى به اين اهداف اينبار از زبان يك ايرانى شنيده ميشود.
كسى كه فرهنگ، شرايط، سبك زندگى، معضلات و تضادهايش در كوچه پس كوچه هاى پايتخت همين كشور اتفاق افتاده است.
شايد نوشته هاى اين كتاب راهيابى، براى ما به عنوان يك خواننده ى ايرانى ملموس تر باشد. وقتى از دهه شصت صحبت ميشود و از بازى هاى محلى.
از برد و باخت هاى مكرر با بچه هاى كوچه.
و از رفت و آمد ها و شرايطى كه براى هر ايرانى قابل لمس است و اين يكى از ويژگى هاى جذاب اين كتاب تازه انتشار است.
كاوه صدقى در ابتدا ميگويد كه او هم مانند همه ى افراد يك جامعه معضلات خودش را داشت و اعضاى خانواده اش را يكى پس از ديگرى از دست داد ولى حتى با نيمه جان ترين حالت خود به مسير موفقيتش ادامه داد. او از قانون ظروف شكسته ى مطلا در رسوم ژاپنى ميگويد كه چطور سرآغاز ايده ى ادامه ى مسيرش است.
در اين رسم اگر ظروفى بشكند به جاى اينكه آن را دور بندازند و بى ارزش تلقى كنند، بين شكستگى ها را طلاكارى ميكنند تا به خاطر داشته باشند انسان ها بعد از هر مشكل و شكست، ديگر انسان قبلى نيست بلكه انسانى است با تجربيات طلايى براى ادامه ى مسير.

مدیر سایت
8

مزاياى منزوى بودن
نوشته ى استيون چباسكى
انتشارات ميليكان

چارلى حالا در آستانه ى ورود به دبيرستان و جوانى است. او با مشكلات زيادى دست و پنجه نرم ميكند. مشكلات روحى، افسردگى، مرگ خاله اش و خودكشى تنها دوستش.
چارلى در ٢٥ اوت ١٩٩١ شروع به نوشتن نامه ميكند تا تمام زندگى خود را براى دوست خيالى خود تعريف كند و شروع يك سال از دوران دبيرستانش را مينويسد. نوشته هاى او تا ٢٣ اوت ١٩٩٢ به طول مي انجامد.
و اينگونه است كه كتاب " مزاياى منزوى بودن" از قلم استيون چباسكى، نويسنده و كارگردان آمريكايى، متولد ميشود.
نويسنده سعى دارد با نامه نگارى هاى چارلى به دوست خيالى خود، ريتم منظمى از داستان را روايت كند و از جزييات زندگى، روابط با خانواده، بحران هاى سنين نوجوانى، فرهنگ، عشق، مسائلى مثل برونگرايى و درونگرايى و ديگر تفكرات نامتعارف اين سن حساس سخن بگويد.
چارلى سال اول دبيرستان خود را با مشكلات و آسيب هاى عميق روحى شروع ميكند. در ابتدا با دو دانش آموز سال اخرى به اسم پاتريك و خواهر او سم، اشنا ميشود و به واسطه ى اين دوستى تجربيات متفاوتى را به زندگى خود وارد ميكند و تمامى اين تجربيات به زيبايى در اين كتاب آمده است. بعد از اتمام سال و رفتن دو دوستش به شهرى ديگر، چارلى دوباره درگير انزوا و كابوس هايش ميشود. كابوس هايى كه دليلش را نميداند. او چند مدت در بيمارستان بسترى ميشود تا براى حالات عجيبش راه درمان پيدا كند.
در آخر كتاب ، وقتى كه سم و پاتريك به ديدن چارلى ميايند به دل جاده ميزنند و چارلى كه حالا تجربيات متفاوت ترى به دست آورده و پخته تر و بزرگتر شده است
فرياد ميزند : «در این لحظه قسم می‌خورم که ما بی‌کران هستیم… .»
استيون به خوبى نشان داد كه نياز به هم صحبتى در جوامع امروز، به نياز هاى اساسى ما انسان ها مثل خوراك، پوشاك و مسكن بايد اضافه شود.

مدیر سایت
5

معرفی کتاب تو همانى كه مى انديشى اثر جيمز آلن

حدود صد سال از انتشار كتابى كه جيمز آلن تحت عنوان " تو همانى كه مى انديشى" منتشر كرده است ميگذرد و جالب است كه هنوز هم جزو كتاب هاى پرفروش ميشود. آلن در سال ١٨٦٤ در يك خانواده ى ضعيف در انگلستان متولد شد. بعد از فوت پدرش كه براى كار به آمريكا مهاجرت كرده بود حالا او بايد سرپرستى مادر و دو برادر كوچكترش را به عهده ميگرفت. لذا ترك تحصيل ميكند و چندسالى را با حقوق كارگرى ميگذراند. او چند سال بعد به لندن ميرود تا روزنامه نگارى - شغل مورد علاقه اش- را دنبال كند.
در ابتدا جيمز دوره ى "انسان انديشه است" را برگزار ميكند و صوتى از آن دوره ى ٥٥ دقيقه منتشر ميشود كه هنوز هم جزو دوره هاى برتر به حساب مي آيد.
جيمز در نوشته هاى خود سعى دارد از ارتباط هماهنگ گون بدن، انديشه، باور و عمل انسان بگويد. همانطور كه دانه اى ميكاريم و از آن توقع بارورى همان دانه را داريم، اعمال و رفتارامان هم نشان دهنده ى باور و انديشه ى ماست.
آلن عليرغم زندگى سخت در كودكى اش به طور عينى مى آموزد كه يادگيرى كاركرد مغز و شيوه ى باور درست، ارتباطى با شرايط كنونى او ندارد بلكه هر انسانى با يادگيرى اين قوانين به هرچه كه بخواهد دست پيدا ميكند.
او در تمام فصل هاى كتابش ارتباط بين روح و باور انسان و محيط اطرافش را بيان ميكند.

تو همانى كه مى انديشى
جيمز آلن
ترجمه گيتى خوشدل
انتشارات قطره

مدیر سایت
12

معرفی کتاب سيلى واقعيت اثر دكتر راس هريس

"دیر یا زود واقعیت به شما سیلی خواهد زد."
اين اولين جمله از اولين صفحات كتاب است كتابى كه قصد دارد صادقانه خواننده را به سمت هنر حل مسائل پيش ببرد نه يك تصور خيالى از يك زندگى آرمانى!
همه ى ما زندگى خود را سرشار از تضاد ها و مشكلات ميبينيم و در اكثر مواقع به جاى حل مسئله به دنبال بهانه جويى يا سرزنش خود هستيم تا در گرداب غم و غصه بيشتر فرو رويم. كتاب "سيلى واقعيت" به خواننده كمك ميكند تا عاشق خود باشد. خودش را در مشكلات رها نكند. عاشقانه خود را در آغوش بكشد و با خود همدردى كند.
دكتر راس هريس نويسنده ى كتاب هاى خوديارى است. راس پس از دوره طبابت، به روانشناسى، سلامت و تندرستى علاقه مند شد كه سر انجام اين مسير تغيير بزرگى را در زندگى حرفه اى اش به وجود آورد و او حالا يك پزشك درمانگر است.
جز كتاب سيلى واقعيت او، كتاب تله شادمانى او هم بسيار مفيد و پر فروش بود و به بيش از ٣٠ زبان ترجمه شد.
حسن نوشته هاى هريس روان بودن و پيچيده نبودن متون است. كتاب هاى راس هريس به دليل نوع نگارش آن، به متخصصان و عموم پيشنهاد ميشود.
در بخش اول كتاب دكتر هريس خواننده را متقاعد ميكند كه در بروز مشكل ابتدا به خود علاقه مند باشد و همچون يك دوست واقعى شرايط را بپذيرد و از صندلى قربانى بلند شود.
او چهار مرحله را تعريف ميكند

سيلى واقعيت
نوشته ى دكتر راس هريس
مترجم على صاحبى
انتشارات سايه سخن

مدیر سایت
10