پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

خاتون هفت قلعه

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

کتاب خاتون هفت قلعه اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی
توضیحات

 کتاب خاتون هفت قلعه اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی

 

 من قبل از آنکه به مطبوعات دسترسی پیدا کنم در گوشه قریه پاریز 10فرسنگی سیرجان نشریه باسم ندای پاریز نشر می نمودم.که یک سال انتشار یافت و دوتا مشترک داشت.
این مجله را با دست می نوشتم یک سال بعد برای تحصیل متوسطه به شهر سیرجان آمدم . و اولین مقاله ام را تحت عنوان تقصیر با مردان است نه نه زنها در سال بیست پنجم تیر ماه سال هزار سیصد و بیست و یک در روزنامه بیداری کرمان بچاپ رسانیدم.
از آن روز به بعد هرگز قلم را از خود دور نکردم و امروز که با این مقدمه دویست و نهمین مقاله خود را می نویسم (شعرها درین رقم حساب نشده است) و با انتشار کتاب خاتون هفت قلعه چهاردهمین کتابم انتشار می یابد.کتوجه می شوم که همه این کوششها و به قول فرزاد شمع فکرت سوختنها به قول خودم حتی کورسویی به حیات ابدی نزده است شاید هم باید اعتراف کنم که شعله نامجویی و خودخواهی در نگارش این همه لاطائل بر هدف انساندوستی و نوعپرستی چیرگی داشته است.

 انگیزه من در چاپ این چند مقاله اشارت استاد جمالزاده بود که سه سال قبل ضمن انتقادی که بر کتاب یادبود من نوشته اند مرقوم داشته بودند و معلوم می شود شاعر عزیز ما مقالات بسیاری دارد که امید است انها نیز به صورت کتابی به چاپ برسد و یا اقلا برگزیده آنها...
این حرف استاد در گوش من بود هرچند به همه مقالاتم دسترسی نداشتم و انتخااب از میان آنهمه نیز برای نویسنده لااقل کار دشواری بود.
باهمه اینها لین وجیزه فراهم آمد از حدود دوازده مقاله و آقای محمود عظیمی مدیر موسسه انتشارات دهخدا که خود از فرهنگیان دانش پژوه هستند هزینه چاپ اول آن را با احتمال ضرر متعهد شدند.
تفاوتی که این مجموعه با مجموعه های مشابه دارد در اینست که بعد از هر مقاله یکی دو قطعه شعر جدی یا شوخی نیز گذاشته شده است و این کار برای این صورت گرفت که بعضی مقالات که به تصور خودم صورت تحقیقی دارد ممکن است کسل کننده به نظر آیند و شاید شعر کمی از کسالت خواننده بکاهد.

 خرید کتاب خاتون هفت قلعه 

 علاوه برآن خیلی جدی بودن و درصد روی مسائل تاریخی بحث کردن و ربط و اسناد دادن اگر هم برای خود فروشی و خودنمایی نباشد لااقل دلیل بر این است که آدمیزاد می خواهد شخصیت اصلی خود را پنهان کند و شخصیت دوم خود را به مردم تحمیل نماید و حال آنکه همه می دانند که صورتی در زیر دارد آنچه در بالاستی شخصیت واقعی و اصلی آدم تا حدودی در شعرش خوب تجلی می کند.
و مردم بی پرده تر با آنچه آدمی هست آشنا می شوند و من می خواستم که از خشک و جدی بودن این مقالات خودم تا حدی بکاهم و علاوه بر آن بعض این شعرها حکایت از واقعیتهایی چه شخصی

در گستر فلات با شکوه ایران  برای مدت درازی آشوب و هرج و مرج اتفاق افتاد و حکامین شهرهای بزرگ و کوچک باهم به جنگ  پرداختند

امنیت و ایمنی در راه ها و جاده از بین رفت و این جنگ و آشوب به کشاورزی و چوپانی صدمه بزرگ زد دچار نکث می شود,

. در همین دوره بود که خاتون هفت قلعه بیادگار ماند  که شامل بناهای دختر و قلعه های در ایران است و حال بناهای دختر که آثار و بناها  و آبادی هایی است که به نام و نسبت دختر معروف است.

این بناها متاسفانه در حال حاضر سر زنده  و سالم باقی نمانده اند کتاب حاضر به خاتون هفت قلعه می پردازد که شامل هفت مورد در فهرست می باشد

 

خرید کتاب خاتون هفت قلعه اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی چاپ اول سال هزار سیصد چهل و هشت انتشارات روزبهان

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.