دانلود کتاب ایام انزوا : خاطرات آیت الله خلخالی از ایام طلبگی تا دوران حاکم‌ شرع دادگاههای انقلاب اسلامی

 

آنچه در این دفتر خاطرات می خوانید بازنمایی واقعیت هایی است که تنها عصاره و جوهره جریان های مهم قبل و بعد ظهور انقلاب اسلامی را در بردارد که به دلیل برجستگی خاصی که داشته در بایگانی ذهنم جای گرفته و در فراغتی دیگر به بازنگری یادداشت ها پرداخته و بر صفحات دفتری نقش گرفته است و انگاه در سالهای 1371الی 12370 در 61 شماره روزنامه توقیف شده سلام منتشر گردید.
همان طوری که انتظار می رفت بازنمایی این خاطرات همانند احکام صادره انقلابی دوران قضاوتم-اعدام.حبس و... برای مزاج خیلی ها تلخ و ناگوار امد و لیکن تلخی سخن حق را چشیدن لذتی دارد.
گفتنی است بنده در نوشته های خودهیچ گاه مدعی نبوده ام که مطالب نوشته شده لوح محفوظ است چون همیشه در مدنظر داشته ام و اویزه گوشم بوده است که : الانسان محل الهو و التیان انسان از همه رقم جز اولیا دارای سهو و اشتباه بوده اند و گفته ها و نوشته ها هر قدر بیشتر باشد این اشتباهات مسلما در لابه لای نوشته ها بیشتر وجود ارد و برای هیچ کس گریزی از ان نیست و اگر از روی بی غرضی و بدون شائبه حق کشی و یا نسبت ناروا به کسی داده شده از ان پوزش خواسته و حقیر نیز ادم نازک نارنجی نیستم که مطالبی بنویسیم ولی انتظار انتقاد نداشته باشم و حقیر از انتقادات استقبال می کنم و به منتقدین ارج می نهم. از این رو تمامی نقدها را با همه کم عیاری در بخش دوم کتاب حاضر اورده ام و پاسخ لازم را هم داده ام.

کلی گویی در همه جا و همه وقت قابل قبول نیست که یک اقایی ولو خیلی محترم بگوید که نشر این مطالب شرم اور می باشد من از آن اقا درخواست می کنم که ایا مراد ایشان درباره خاطرات از لام تاکام بی شرمانه است؟ جواب این را باید خوانندگان بدهند و اگر غرض این است که بعضی از مطالب ان شرم اور می باشد. بنابراین حق این بود که موارد شرم اور گفته شود تا مطالب بیشتر روشن گردد والا به صرف کلی گویی نمی شود.مطلبی را اثبات نمود و حقیر در این نوشته ها و خاطرات نه سند قضایی تهیه می کنم و نه خدای نکرده گناه نابخشودنی به کسی نسبت می دهم.

 

برای خرید کتاب خاطرات آیت الله خلخالی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب ایام انزوا : خاطرات آیت الله خلخالی