دانلود کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ اثر نادر پیمانی

 

 رضا پهلوی در یک زمان بسیار حساس و بحرانی زمام امور ایران را به دست گرفت.بنابراین چه بخواهیم و چه نخواهیم او سازنده بخشی از تاریخ کشورمان است.
تقریبا 60 سال (سال 2005 که مولف می نویسد) از زمان کناره گیری رضاشاه از سلطنت میگذرد.در این مدت مقالات و کتاب های زیادی در تعریف و تایید و یا تکذیب و تنقید از او از طرف نویسندگان ایرانی و غیر ایرانی نوشته و منتشر گردیده است.
امروز با در دست بودن چنین مدارکی و مخصوصا انتشار اسناد محرمانه وزرات امور خارجه انکلستان و روسیه مربوط به دوران کسب قدرت و به دست گرفتن حکومت و سپس سلطنت رضا شاه میتوان به حقایق و واقعیت های تاریخی پی برد و قضاوت نمود.
مورخین و محققین برای پژوهش در احوال و اعمال و پی بردن به ویژگی های شخصی افراد تاریخ ساز چون رضا پهلوی تمام دوران زندگی آن شخص و شرایط زمان و مکان را در نظر گرفته و با تجزیه و تحلیل مسائل موارد را بررسی میکنند.
بنابراین در مورد رضا شاه هم باید با توجه به مطالب فوق زندگی و اعمال اورا بدو تولد تا زمان در گذشتش در نظر گرفته و سپس به قضاوت نشست.

 

 

برای خرید کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ اثر نادر پیمانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 برای شناخت رضا شاه در این نوشاه در این نوشته بطور خلاصه شرح حال او از تولدنوجوانی.ورود به خدمت نظام و طی مدارج و مراحل مختلف. بدست گرفتن حکومت و رسیدن به سلطنت و اعمال و اقدامات او در دوران سلطنت با استناد به مدارک معتبر و بدون هیچ گونه حب و بغضی و نظر و غرضی حقایق و واقعیت ها مورد بررسی قرار گرفته.
امروز نه رضا شاه در قید حیات است و نه خاندان پهلوی در اریکه سلطنت و قدرت پس اگر من اقدام به بیان حقایق و واقعیت ها میکنم برای خوشایند کسی و مقامی و یا کسب منصب و مالی نمیتواند باشد بلکه انچه که مینویسم صرفا بخاطر رشون شدن گوشه ای از تاریخ کشورمان است.

 

 

 

دانلود کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ

توجه: لینک حاضر در حال حاضر بخشی (36 صفحه از 220 صفحه ) بوده که به امید خدا بزودی نسخه کامل اپلود خواهد شد