دانلود کتاب حماسه یپرم اثر هوسپ موسسیان , آندره آموریان ترجمه هرایر خالاتیان

 در پیشگفتار کتاب یپرم خان سردار نوشتیم که تدوین ککندگان و دست اندرکاران تاریخ نیم قرن اخیر گویا اصراری شگفت انگیز داشته اند تا بر بسیاری از سیماهای راستین انقلاب مشروطیت ایران گرد فراموشی بپاشند.
گویی میخواسته اند که همه افتخارات تنها از آن خودشان یا افراد مورد نظرشان باشد و ان دیگر مردان نامدار در گمنامی و ناشناختگی بمانند.
در همان مقدمه تاکید شده بود که این رسالتی است تاریخی و برعهده نسل حاضر که تا اخرین نشانه بازماندگان راستین انقلاب را که روی در نقاب خاک کشیده اند تا انجا که امکانات و توانایهایشان اجازه میدهد غبار فراموشی از این چهره های تابناک بزدایند چرا که تجلیل و بزرگدشات خدمتگزاران و جانبازان درسی است اموزنده برای نسلهای اینده و خدمتی است ارزنده بتاریخ و فرهنگ هر سرزمین.
خوشبختانه پس از انتشار یپرم مشاهده شده است و اکنون که پیش از سالی از انتشار ان کتاب نمی گذرد مطالب بسیاری در زمینه های تاریخ و شناخت قهرمانان انقلاب مشروطیت منتشر شده است که هریک بسهم خود می تواند روشنگر بسیاری از نکات مبهم و ناشناخته تاریخ ایران بویژه در سالهای پرجوش و خروش و اشفته انقلاب باشد.
طبیعی است که اینگونه تلاشها از ناحیه هر فرد یا گروهی که باشد و نویسنده توجه و مطالعه خود را بهریک از گردانندگان و رهبران انقلاب اختصاص داده باشد و در هر زبان و در هر شکل و وضعی که منتشر شود شایسته ارج نهادن و مطالعه و تعمق است.
بویژه اگر خالقان اینگونه اثار انگشت برنکات تیره و تاری بگذارند که در باره ی انها کمتر سخن گفته شده است.

 

برای خرید کتاب حماسه یپرم نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب حماسه یپر