دانلود کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان اثر محمد سعید حبشی

 

 درباره سینمای ایران که با فراز و نشیب های فراوان شکل گرفته تا کنون کتاب هایی با عنوان های مختلف از جمله تاریخ سینمای ایران نوشته شده که گرچه هرکدام حاصل تلاش و کوشش نویسندگان آن بوده اما به صورتی نوشته شده که گویا به عمد یا سهو به چهره هایی که در به وجود آمدن سینما در ایران نقش همده ای داشتند به طور کامل اشره ای نشده است.
وقتی تاریخ سینمای کشورهای مختلف را ورق می زنیم حتی با نام کارگران فنی که نقشی اساسی در سینمای کشور خود داشته روبرو می شویم که به اصالت و صداقت تاریخ سینمای آن کشور مهر تایید می زند.
متاسفانه سلیقه ها و یار کشی های متداول به تاریخ سینمای کشور ما نیز رخنه کرده و باید ابراز امیدواری کرد که روزی تاریخ سینمای ایران بدون حب و بفض به طور کامل در اختیار دوستداران سینمای ایران قرار گیرد تا حقی از کسانی که در دگرگونی سینمای کشور خود نقشی داشتند ضایع نشده باشد.
یکی از این چهره ها دکتر اسماعیل کوشان است که با انکه زندگی خود را وقف احیای سینمای کرد اما در تاریخ سینمای ایران فقط به نام او و استودیو پارس فیلم بسنده شده و به انچه که او به پای سینمای ایران ریخت و به خاطر ان از جان مایه گذشات اشاره ای نشده است.
در اینجا نیز باید از محمد کوشان سخن گفته شود که خود در سینمای ایران در نقش فیلمبردار و کارگردان سهم به سزای دارد

 

برای خرید کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دانلود کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان