دانلود کتاب نقدی بر خاطرات فردوست اثر محسن مبصر

 

کتابی که در دست دارید حاصل زحمات چند ساله پدرم شادروان سپهبد محسن مبصر است.
افسوس که او ماه گذشته زمانی که این کتاب به مرحله صحافی رسیده بود به ناگهان چشم از جهان فروبست و نتوانست دسترنج تلاش های خود را ببیند و لمس کند.
اکنون که در فقدان پدرم این کتاب انتشار پیدا می کند لازم دیدم که چند نکته ضروری را در این جا یاداور شوم.
1.در گرداوری و فراهم اوردن بخش های اول و دوم این کتاب تنها نوشته های کتاب خاطرات ارتشبد سابق حسین فردوست به بررسی و نقادی گذشاته شده و در زمینه های بیرون از چهار چوب ان نوشته ها سخنی به میان نیامده است.
2.این کتاب میبایستی چند سالی زودتر در می امد و فراهم می گردید و در دسترس خوانندگان جویای حقیقت گذارده می شد.
دیرکرد این امر به این سبب بود که با وجود اظهار امادگی سه تن از اگاهان و دست اندرکاران روزگار پادشاهی خاندان پهلوی برای همکاری و همیاری در اماده سازی این کتاب از همان آغاز کار دو تن از انها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند و پدرم را در انجام این کار بزرگ تنها گذاشتند و او ناگزیر شد که همه کارهای کتاب را تقریبا یک تنه انجام دهد.

3.پدرم در خواندن متن های حروف چینی شده کتاب وسواس خاصی داشت و با این که دشواریهای در بینای اش پدید امده بود کار ویراستاری و اصلاح متون را با ذره بین و با رنج زیادی انجام می داد.
با این همه قبل از آن که کتاب به صحافی سپرده شود به چند مورد اشتباه برخوردیم و به همین جهت غلطنامه ای در این مورد تنظیم که ضمیمه کتاب است.

 

 

برای خرید کتاب نقدی بر خاطرات فردوست نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

4.تصمیم دارم پس از انتشار این کتاب ابتدا مجموعه ای از اشعاری را که پدرم در غربت هفده ساله خود سروده در دفتری منتشر کنم و سپس با استفاده از گفتگوهای بسیار طولانی با او که بر روی نوار ضبط شده و همچنین یادداشتهای او دست به انتشار خاطرات او بزنم.
از این رو از تمام دوستانی که در این مدت با پدرم مکاتبه داشند خواهش می کنم اگر نوشته ای از او دارند که احتمالا در انتشار این دو کتاب به کار می اید در اختیارم بگذارند.
5.وظیفه خود می دانم از تمام کسانی که در تهیه این کتاب به پدرم کمک فکری کردند و همچنین از موسلان حروفچینی چاپ و صحافی و پخش کتاب سپاسگذاری کنم چون بدون حمایت و کمک این ها چاپ کتاب میسر نمی شد.

 

 

دانلود کتاب نقدی بر خاطرات فردوست