دانلود کتاب سرگذشت سینما اثر فرانک یوجین بیور

 سرگذشت سینما تاریخ شیرین سینما را با خبری از یک روزنامه قدیمی در مورد نمایش یکی از فیلم های برادران لومیر آغاز می کند و با شعری سرشار از دلتنگی برای روزگاری که تماشای فیلم تنها در سالن تاریک سینما امکان پذیر بود به پایان می رساند.
نویسنده کتاب فرانک یوجین بیور استاد دانشگاه میشیگان در رشته سینماست و کارش سخنرانی و مقاله نویسی درباره هنر و صنعت فیلم است.
کتاب اساسا یک کتاب درسی است و به شیوه خاص کتاب های درسی نوشته و تدوین شده است.
روش کار نویسنده بر مبنای مطالعه اجتماعی و اقتصادی تاریخ سینما قرار گرفته و فراز و فرودهای این تاریخ از فرانسه و امریکا که زادگاه سینماست تا ژاپن.اسکاندیناوی.استرالیا.انگلستان و ایتالیا در فصول مختلف دنبال شده است.
در این میان نویسنده از پیگیری پیشرفت های فنی در زمینه سینما نیز غافل نمانده است.
مترجم ضمن آنکه کوشیده است تا تمامی اطلاعات ارزشمند کتاب را به خواننده منتقل کند در مواردی بخصوص در نیمه دوم کتاب برای جلوگیری از اطاله کلام متن اصلی را خلاصه کرده است.
علاوه بر این در پایان هر فصل نویسنده کتابهای مختلفی را برای مطالعه بیشتر خوانندگان توصیه کرده است. از انجا که اکثر این کتب در دسترس نیستند از ترجمه یا نقل این قسمت خودداری شد.
با این همه امید است که کتاب سرگذشت سینما ضمن توصیف گوشه هایی از سرگذشت سینما راهگشای دانشجویان و علاقمندان سینما بسوی پژوهش های گسترده باشد.

 

برای خرید کتاب سرگذشت سینما اثر فرانک یوجین بیور نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دانلود کتاب سرگذشت سینما