دانلود کتاب دیار شهریاران : آثار و بناهای تاریخی خوزستان به همراه تصاویر دو جلدی اثر احمد اقتداری

 

 برای این ناچیز که بتازگی از کار تحقیق و تالیف کتابی در شرح آثار و بناهای تاریخی نقاطی که تا بندر دیلم کشیده می شد فراغت یافته بودم. و هنوز ذهنم مشغول مطالعه برای یافتن ارتباط تاریخی منطقی بین اشیاء و آثار تاریخی نواحی خلیج فارس و دریای عمان با تمدن های شناخته شده ی منطقه بود و سخت دلی مشغولی داشتم و پاسخ بسیاری از سوالهای ذهنی خود را نیافته بودم این گمان امید بخش می نمود : شاید از مطالعه آثار و خرابه های خوزستان معماهای ناگشوده حل شود و مفتاحی برای گشودن و باز نمودن مشگلات و مجهولات و تاریکی های مطالعات قبلی بدست آید.
راستی را که پیش ازطلوع دوران های تاریخی این سرزمین و آب و خاک پهناور یعنی سرزمین های جنوب غربی و جنوبی شرقی ایران با دریای بارور و پر برکت و مهم ان یعنی خلیج فارس و دریای عمان و رودخانه های پر آب زندگی بخش آن مسکن و مامن چه کسانی بوده است. آیا می توان قبول کرد که این همه سرزمین های بارور و پر اهمیت دنیای قدیم قبل از ظهور تمدن تاریخی هخامنشی و شاید قبل از تمدن های تاریخی بین النهرین و تمدن تاریخی ایلام اساسان مسکن اقوام و مردمانی نبوده است؟

 

برای خرید کتاب دیار شهریاران : آثار و بناهای تاریخی خوزستان به همراه تصاویر دو جلدی اثر احمد اقتداری نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

 

 

 

دانلود کتاب دیار شهریاران : آثار و بناهای تاریخی خوزستان  جلد اول

دانلود کتاب دیار شهریاران : آثار و بناهای تاریخی خوزستان  جلد دوم (به زودی)