دانلود کتاب سه رویداد و سه دولتمرد : نگاهی نو به یک دهه از تاریخ معاصر ایران اثر هوشنگ نهاوندی

 

من در این کتاب درباره ی حوادثی می نویسم که بیش تر از دور ناظر آن بودم و درباره ی دولتمردانی که هرگز آن ها را ندیدم. درباره ی همه ی این حوادث بسیار شنیدم و بسیار خواندم.
در طی سی سال اخیر کنجکاوی شخصی من درباره ی این دوران به ضرورت یک بررسی تاریخی و سیاسی انجامید.
خوشبختانه انکان دسترسی به مدارک و اسناد بسیاری که پیش تر میسر نبود حاصل شد و به وِژه بیش از پیش دریافتم که صحیح و بی طرفانه درباره ی دولتمردان ایرانی شده و می شود و ایرانیان را از تحلیل منطقی و روش بینی درباره ی اینده باز می دارد.

 تدوین این کتاب برآیند خاطراتی است که از سال ها در ذهن خود داشتم که در حاشیه به منابع بسیاری از آن ها اشاره کرده ام. و نیز بررسی های طولانی که طی سی سال اخیر انجام داده ام.
آن چه نوشته ام نه درباره ی این رویدادها و این دهه ی پر حادثه و نوشان . کلام آخر است و نه درباره ی شخصیت هایی که به آنان پرداخته ام. ولی امیدوارم راه گشای بررسی های منصفانه ی دیگری باشد که تصور نمی رود هیچ کس در ضرورت آنها تردید روا دارد.
نقطه نظرها و داوری های خود را در پایان کتاب نوشته ام.
می دانم که بسیاری آن ها را خواند پسندید و تایید خواهند کرد و بسیاری دیگر به انتقاد و خرده گیری خواهند پرداخت.
امیدوارم این بحث و گفتگو ها به بازشناسی یک دوران سرنوشت ساز از تاریخ ایران که بازتاب های آن هنوز ادامه دارد یاری کنند و نسل های جوان تر بتوانند از آن برای برای یافتن راه و روش های سیاسی اینده کشور بهره گیرند.

 

برای خرید کتاب سه رویداد و سه دولتمرد نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دانلود کتاب سه رویداد و سه دولتمرد