دانلود کتاب تاریخ مصر قدیم اثر اتین ماری دریوتن , ژاک واندیه

تمدن مصر و تاریخ باستانی مصر یکی از موضوعاتی است که صدها محقق بزرگ برجسته راجع به این مهم پرداخته است.

و کتب بسیار ارزنده ای پیرامون تاریخ بزرگ و مفصل مصر باستان تا کنون به زبانهای مختلفی بچاپ رسیده است.

حقیقتا مصر رازهای سر به مهری داشته که قرنها باید راجع به این تاریخ باستانی تحقیق و مطالب جدیدی استخراج کنند.

در ایران سالهاست که کتب تاریخی راجع به مصر بخصوص مصر باستان مورد توجه علاقه مندان تاریخ بویژه تاریخ باستان اهمیت داشته و از اینرو تالیفاتی ارزنده توسط نویسندگان و محققان مطرح ایرانی نیز تالیفف شده است. اما یکی از کتابهای ترجمه شده به زبان فارسی که در سراسر دنیا این آثار اهمیت داشته کتاب تاریخ مصر باستان که در این مطلب معرفی می نمایم.

که نتیجه سالها تلاش و تحقیق دو نویسنده و تاریخنگار بزجسته جهان اتین ماری دریوتن و ژاک واندیه میباشد که به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده است.

در ایراتن نیز در دهه پنجاه توسط مترجم توانممد احمد بهمنش بفارسی برگردانده و توسط انتشارات دانشگاه تهران در دو جلد بچاپ رسید که موضوع کلی کتاب به از ابتدای تاریخ مصر تا سده 16 میلادی ختم میشود

بخش نخست که در برگیرنده 8 زیر مجموعه یا فصل میباشد و مصر قدیم را از تاریخ ماقبل تاریخ و باستان  توصیف می نماید تا انتهای امپراتوری میانه ادامه میدهد.

و در بخش بعدی که جلد دوم میباشد که در پنج فصل بوده و به امپراطوری جدید و تمدنش و تاریخ آن می پردازد.برای خرید کتاب تاریخ مصر قدیم اینجا کلیک و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 کتاب مصر قدیم جلد 2

 

دانلود کتاب تاریخ مصر قدیم جلد اول

دانلود کتاب تاریخ مصر قدیم جلد دوم