دانلود کتاب قتل عام ارمنیان در دوران سلاطین آل عثمان اثر اسماعیل رائین

 

 ترکیه همسایه بزرگ و متحد نیرومند ماست که در حال حاضر چه از طریق مناسبات سیاسی و چه در کادر سازمان عمران منطقه ای و همکاری های وسیع اقتصادی با کشور ما روابطی نزدیک و دوستانه دارد.

این روایط حسنه پس از دوران ششصد ساله ی عداوت و جنگ و خونریزی که بین ایران و عثمانی جریان داشت با سرنگون شدن حکومت و سلطنت پادشاهان آل عثمان بوجود آمد.
بدین معنی که همه ی اختلافات دیرین با تغییر کادر رهبری دو کشور بیکباره از میان رفت و جای خود را بدوستی و همکاری داد.
سران جدید دو کشور رضا شاه و کمال اتاتورک علاوه بر اینکه هردو در راه بزرگداشت و سربلندی ملتین ایران و ترکیه گام بر میداشتند متفقا کوشیدند تا از طریق نزدیک ساختن هرچه بیشتر دو ملت اثار شوم برخوردها و کینه توزیهای دیرین را از میان بردارند.

در ترکیه نوین نه تنها کینه های دیرینه با همسایگان بدست فراموشی سپرده شد بلکه در سیاسی داخلی نیز نسبت به اقلیتهای مختلف مانند ارمنی.گرد.یعودی و مسیحی روشهای پسندیده ای در پیش گرفته شد و کینه ها و دشمنی ها مذهبی و نژادی که پادشاهان ال عثمان و فرقه افراطی ژون ترک و نژاد پرستان با دامن زدن به ان به وقایع خونین و شرم اوری را باعث شده بودند بندریج از میان رفت.

 بیست چهار فقره قتل عام که از سال 1255 شمسی در سرزمین عثمانی و مستعمرات آن کشور آغاز شد. و به کشتار 2377027 نفر از اقلیتهای ارمنی بلغاری.یونانی و سرزبازان خارج ارتش عثمانی منجر شد با موجی از نفرت و خشم ملت ترک مواجه شد.
این کشتارهای وحشیانه جنایت شرم اوری است که عاملین ان فقط دژخمیان حکومت عثمانی و کارگزاران قتل عام ها بودند.نه ملت ترک ترک.
همانطور که همه حوادث خونین و تکان دهنده دوران جنگ دوم جهانی را بایستی بجانب هیتلتر و اطرافیان او و عمال حزب نازی.اس. اس ها و گشتاپو بزاریم نه ملت زنده و زحمتکش المان

برای خرید کتاب قتل عام ارمنیان در دوران سلاطین آل عثمان اثر اسماعیل رائین نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

انچه در این کتاب می خوانیم مستند به ضبط رویدادها.خاطرات و گزارشهایست که از دوران قتل عام و سالهای بعد از ان بجای مانده است.
انگیزه اصلی نگارنده از انعکاس این جنایات کمه برای نخستین بار در ایران منتشر میشود.

 

 

دانلود کتاب قتل عام ارمنیان