دانلود کتاب کا.گ.ب: دولتی در دولت

 من این کتاب را در بهار سال 1991 آغاز کردم.مقاله من با عنوان بمب ساعتی: سیمای سیاسی کا.گ.ب تازه در روزنامه شوریایی اخبار مسکو به چاپ رسیده و در محافل حزب و کا.گ.ب سر و صدای بسیار و خشم و هیجانی باورنکردنی برپا کرده بود.
من در آن مقاله به بحث در اطراف چیزی پرداخته بودم که قرار بود مضمون اصلی این کتاب را تشکیل دهد گرچه در ان موقع بسیاری از مردم نمی توانستند ان را باور کنند: به محض این که در نظام شوروی فضا بازتر و تحمل پذیرتر شد و به محض این که ندای پرسترویکا و گلاسنوست فضا را آکند.کا.گ.ب خود را از یک ابزار قدرت دولتی به یک قدرت دولتی با حق ویژه خود تغییر شکل داد.

 حریفان به مخالفت برخاستند که چطور چنین چیزی ممکن است.هرچه باشد انها از زندانی کردن مردم دست کشیده اند.پرده اهنین برداشته شده به مردم اجازه می دهند که به خارج سفر کنند.این اعتراض ها از صحت و اعتبار محدودی برخوردار بود.چرا که به راستی انها هرگز از به زندان انداختن مردم دست نکشیدند.حتی مهمتر انکه کا.گ.ب با بهره برداری از فرصت بی همانندی که هرج و مرج و اشفتگی سیاسی و اقتصادی سالهای پرسترویکا و گلاسنوست فراهم اورده بود.قدرتی بیش از انچه در دوره استالین دارا بود کسب کرد.سرانجام گذشت زمان درستی تحلیل مرا اثبات میکرد.

 قرار بود این کتاب با چشم اندازی ناخوشایند به پایان برسد.کمیته امنیت کشور یا کا.گ.ب برای همیشه در پشت صحنه باقی نمی ماند و ناگزیر می بایست تلاش می کرد نقش عمده را در نمایش افشاگری در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به عده بگیرد.وخیلی هم زود.

 

برای خرید کتاب کتاب کا.گ.ب: دولتی در دولت نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 بعد کودتای اوت 1991 پیش امد و ناگهان به نظر رسید که نظریه من غلط از اب در امده است.کا.گ.ب برای کسب قدرت تلاش کرده و شکست خورده بود.
نخستین هفته های پس از این کودتای باورنکردنی و ناشیانه سرشار از امید بود:شاید سرانجام این هیولا نابود شده بود.هنگامی که میخاییل گورباچف در بازگشت از فاروس شهر استراحتگاهی کنار دریای سیاه که گورباچف را در انجا در خانه اش بازداشت کرده بودند.پا از هواپیما بیرون گذاشت.اعلام کرد: دیگر دولتی در درون دولت وجود نخواهد داشت بی گمان منظور او از دولتی در درون دولت کا گ ب بود.

 

دانلود کتاب کا.گ.ب: دولتی در دولت