دانلود کتاب جنگ حقیقی اثر ریچارد نیکسون ترجمه جعفر ثقه الاسلامی

 نویسنده با توجه به سمتها و مسئولیتهائی که بعنوان معاون رئیس جمهور و سپس ریاست جمهوری امریکا بر عهده داشته .مسائل سیاسی.اقتصادی و نظامی امروز جهان را که رقابت و مسابقه قدرت بین دو ابر قدرت یعنی اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده امریکا است مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و شرح مطالب را بی پرده و صریح بیان کرده از جمله انکه در بحث مربوط بمقایسه نیروهای نظامی و قدرت استراتژیکی حاضر در صحنه دو اردوگاه شرق و غرب و در بیان اینکه چگونه اتحاد شوروی از نظر قدرت اتمی و نیروهای ضربتی جبران عقب ماندگی خود را کرده با ذکر ارقام و تعداد موشکهای اتمی و پایگاهای پرتاب و سایر مزایای استراتژیکی ثابت می کند که شوروی علاوه بر انکه از رتبه دوم به مرحله برابری رسیده نتیجه گیری می نماید که هم اکنون بر ایالات متحدهامریکا و دنیای غرب پیشی گرفته است.در همینجا است که مولف زنگ خطر را برای کشورهای آزاد بصدا در آورده و صراحتا خطر جدی و حقیقی را اعلام می نماید.

گو اینکه حقایق و اسرار نظامی و استراتژیکی هریک از دو ابرقدرت امروز جهان باین سهولت و بی پروائی نمیتواند از پرده بیرون بیفتد.

ولی مطالعه اثر حاضر برای خواننده این قرینه و مطنه غیر قابل تردید را بدست میدهد که شوروی بطور قاطع از لحاظ قدرت نظامی و نیروهای دهشتناک اتمی و بویژه موشکهای دور پرواز و یا با برد متوسط دیگر یک قدرت درجه دوم و بعد از امریکا بحساب نمی اید.
دامنه و وسعت خطر بقدری وسیع و بی انتها اسا و اثر مخرب استفاده از زرادحانه دو ابرقدرت بقدری موحش و دهشت زا است که ارامش و اسایش کلیه ساکنین کره خالی را دستخوش تزلزل و نگرانی عمیقی نموده است.

 

برای خرید کتاب جنگ حقیقی اثر ریچارد نیکسون نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب جنگ حقیقی