دانلود کتاب دکامرون اثر جیوانی بوکاچیو

کتاب دكامرون که شامل صد داستان کوتاه بهم پیوسته است که حاصل پنج سال عمر نویسنده یعنی جيوانی بوكاچيو نويسنده برجسته ايتاليايي که شامل حکایتها و قصه ها و مجموعه داستان طنز است که برای خرید کتاب دکامرون اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان کتاب به ادامه مراجعه نماییدد

 کتاب دکامرون که شامل یکصد داستان مفرح ازنویسنده مشهور بزرگ ایتالیایی است.

که وی در قرن چهارده میریسته و این اثر جاودان را خلق نموده استاز همین کتاب توسط کارگردان شهیر دنیا پازولینی با همین نام فیلمی مشهور و شاهکار تاریخ سینما ساخته شده است.

که این اهمیت این کتاب و تصویری بودن و جادبه آن را بیان می کند.شیوه کتاب دکامرون به روش کتاب ارزشمند هزار و یکشب است  که ترکیبی از قصه های کهن مشرق زمین تا روم و یونان است.

و قصه های مردمی و فولکور میباشد. جووانی بوکاچیو اثر خود یعنی دکامرون را در سال هزار سیصد چهل هشت میلادی درست بعد از شیوع بیماری ملهک و واگیردار طاعون به رشته تحریر دراورئ.و روایت داستان شامل قصه ده کارکتر میباشد که 3 تا از آنها آقا و  7 تن آنها خانوم میباشد.

که ایشان برای رهایی از این بیماری مهلک شهر خود یعنی از فلورانس  خارج شده و به خارج از شهر در محله ییلاقی خود ساکن می شوند.و برای اینکه بتوانند از لحاط روحی به چیزی دیگری  تمرکز کنند شروع به تعریف قصه برای همدیگر می کنند.

و از انجا که داستانها هر کدام متفاوت و رنگاو رنگ است جادبه و تنوع خاصی را ایجاد می نماید.

داستانهای مفرح و جذاب هم پند امیز و اندهبار.دکامرون قرنها مورئ نقد و بررسی قرار گرفت و باعث تقلید بسیار از نویسندگان مطرح جهان قرار گرفت. به گونه ای که نویسندگان بزرگی چون شکسبیر از این اثر در اثارش وام گرفته است.برای خرید کتاب دکامرون اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب دکامرون