کتاب گریز از عشق، به قلم نویسندگی بانوی نویسنده فعال انگلیسی، باربارا کارتلند پدید آمده. بسیاری از آثار این نویسنده مشهور، به بیش از ۳۶ زبان دنیا ترجمه شده و بیشتر به دلیل سبک عاشقانه رمان هایش شهرت دارد.
او در این رمانش، داستان دختری زیبا و دلفریب را به نام مارینا می نویسد که با ترک نامزدش، ویکتور که از افراد نامدار انگلستان است،

با نام و پاسپورتی جعلی به پرتغال در جستجوی یک عشق حقیقی می رود و در هتل با مردی مرموز به نام کارلوس آشنا می شود که رئیس جمهور آینده کشوریست در آمریکا و بدلیل شورش در کشورش به آنجا پناه برده است.

کارلوس و مارینا بعد از سپری کردن دو روز با یکدیگر، خطری احساس می کنند و مجبور به فرار از چنگال افرادی می شوند که قصد دارند آن دو را به قتل برسانند.

آن ها قدم به قدم به دنبال این دو می روند و آن ها مجبور به گریزند.

در این بین مرینا که کارلوس را حامی و پشتوانه دلگرمی می بیند رفته رفته به او دل می سپارد و گویی عشق واقعی خود را می یابد ولی با دریافتن شخصیت و موقعیت اجتماعی حقیقی کارلوس از عشق خود احساس ناامیدی می کند با اینحال با او هم قدم است و او را همراهی می کند.


بند هایی از گریز از عشق:


کارلوس براي همه چیز جواب داشت و این حاضر جوابی و زیرکی او مارینا را حیران کرده بود. از خودش پرسید واقعا این مرد کیست یک دفعه از کجا نازل شد هر چند که کارلوس با میل خودش بطرف او آمده بود ولی مارینا می دانست
که او چنین قدرتی دارد که به راحتی هم از او دست بکشد با اینحال رفتار فریب آمیزی از او بچشم نمیخورد.

مارینا در فکر خود غرق گشت. کارلوس چگونه او را مجذوب خود کرده بود چرا براحتی به او اعتماد کرده و از همه دل بریده و او به او پیوسته بود؟

او همه مردان را بخوبی می شناخت. دانست که آنها براي رسیدن به هدف پست خودشان فقط تظاهر به علاقه می کنند. کارلوس چه فرقی با آنها داشت آیا زیبا بود نه! دیگران هم زیبا بودند. متانت و وقار او بود که باعث جذب مارینا شده بود.

در چهره او نوعی مردانگی نمایان بود که او را شیفته و مفتون کرده بود. علاوه بر اینها رفتار و منش او هم در نظر مارینا بسیار خوشایند بود. شاید دلایل دیگري هم وجود داشت.

 

دانلود کتاب گریز از عشق اثر باربارا کارتلند