دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا

ژرمینال به زندگی معدنچیان مونسو میپردازد که به سختی کار میکنند و حقوق بسیار کمی دارند،اتین کارگری است که بخاطر بد رفتاری سرکارگرش از کار بیکار میشه و برای کسب درآمد به معدن مونسو میرود ولی این کار به حدی سختو حقوقش کم است که تصمیم میگیرد از شهرش برود و به دنبال کار بگردد ولی با دختر یکی از کارگران آشنا شده و بخاطر او در شهرش میماند.اتین دوست های زیادی پیدا میکند و بخاطر اینکه مردم دیگه از زندگی در این شرایط خسته شده اند دست به اعتراض علیه نظام سرمایه داری میزنند.اتین با خواندن کتاب هایی در مورد این اعتراضات و اشتراک گزاشتن آن ها با کارگران در حالی که تفاوت زندگی کارفرمایان و زندگی کارگران را میدیدند دست به شورش میزنند و اتین رهبر آنها میشود........
بخشی از کتاب

زن ماهو که مدتی ساکت مانده بود، چنانکه از خوابی بیدار شده باشد گفت: باز کاشکی وعده‌های کشیشا درست بود و فقیر و بیچاره‌ها دست‌کم اون دنیا دستشون به جایی بند بود.
گفته‌اش با قهقهه‌ی خنده‌ای بریده شد. حتی بچه‌ها شانه بالا می‌انداختند. این حرف‌ها برای همه حکم باد را داشت. کسی به آن‌ها اعتقادی نداشت. از ارواح معدن خوفی پنهان در دل داشتند اما آسمان برایشان خالی بود و ترسی در دلشان القا نمی‌کرد.
ماهو با غیظ گفت: اه، کشیشا! اگه خودشون به این حرفا اعتقادی داشتن کمتر می‌خوردن و بیشتر کار می‌کردن تا اون بالا جایی برا خودشون دست و پا کنن. نه باباجون، آدم وقتی مُرد دیگه مُرده!

 

خرید کتاب ژرمینال نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


امیل زولا متولد سال ۱۸۴۰ نویسنده ی فرانسوی که بخاطر فقر و چشیدن طعم بدبختی توانسته است که به خوبی طرز زندگی تهی دستان را در آثارش بیاورد.او در اول کتاب ها و مقالات پزشکی را میخواند که کم کم به نوشتن علاقه مند شد و با بررسی شرایط زندگی شخصیت ها توانست با خوبی شرایط زندگی اجتماعی مردم را نشان دهد .او تصمیم به جمع کردن یک مجموعه به نام روگون ماکار گرفت که کتاب ژرمینال ۱۳ امین کتاب این مجموعه است.این کتاب بخاطر توجه زیادی که به قشر فقیر کرده است به بینوایان دوم معروف است و بسیار تحسین شده است.
بسیاری از نویسندگان به سراغ طبقه کارگرو اعتراضات و انقلاب هایی که توسط آنان شده و در نهایت نظام سرمایه داری را سرکوب کرده اند رفته اند و ژرمینال یکی از آن کتاب ها است که به خوبی این اتفاقات را به تصویر کشیده است.

 

دانلود کتاب ژرمینال اثر امیل زولا