دانلود کتاب معصومه شیرازی اثر سید محمد علی جمالزاده 

 روز قیامت است و دار مکافات.آفتاب سوزان روز پنجاه هزار سال محشر چون دهانه کوه آتش فشانی که بطرف زمین باز باشد بارتفاع یک نی بالای صحرای قیامت ایستاده و جان جن و انس را بلبشان رسانده است.

 گروه انبوه مردگان ببانک کریه صور اسرافیل لز قبرها بیرون جسته برای پس دادن حساب اعمال در پای میزان بصورت حاضر باش صف بسته اند. بزرگان دین و ایین و مقربان درگاه جلال از هر رنگ و از هر نژاد در صفهای جلو بر کرسیهای دسته دار از زر و سیم و جواهر نشان تکیه داده اند و گروه ملائکه باحترام تمام انها را چون نگین در میان گرفته و با شهبال خود بر سرشان سایه انداخته اند تا از صولت افتاب در امان باشند.
هرچند شاهنگ ترازوی اعمال مدام در حرکت است و دو کفه ان با سرعتی حیرت انگیز یکریز بالا میرود و پایین می اید و اعمال بندگان را از ثواب و گناه میکشد و ملائکه جز او عقاب مومنین رستگار را با هزار سلام و صلوات بجانب بهشت و کفاره گمراه و گنهکاران روسیاه را بضرب تازیانه اتشین بسوی جهنم می کشانند ولی جمعیت بقدری زیاد است که هیچ نمیتوان تصور نمود که روزی برسد که این استطاقها و این محاکمات پایانی داشته باشد.

در آن صحرای برهوت بی سر و ته آنقدر آمدند و رفتند که چشم سیاهی رفت و ترسیدم که مدهوش بر زمین افتم ولی ناگهان همهمه و غوغاوی برپاخواست و معلوم شد که نوبت بازخواست زنی رسیده معصومه نام که در پیشگاه عدالت الهی از دست یکنفر از ملاهای بنام شهر نیشابور عارض است و دادخواهی منماید و اوامر مخصوص از مصدر امر غیبی صادر گردیده که باید بمطالب و عرایض او با نهایت دقت رسیدگی شود

آری داستان معصومه شیرازی و سرگذشتش از اینجا آغاز میشود که شدیدا توصیه میکنم رمان معصومه شیرازی که در چهار پرده میباشد را حتما مطالعه نمایید.

 

 برای خرید کتاب معصومه شیرازی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

دانلود کتاب معصومه شیرازی