دانلود کتاب زائر خوشبخت اثر ماریو پوزو ترجمه سودابه فضائلی

 

 ماریو پوزو در سال 1920 در بخش من هاتن نیویورک و در محله ای که سالیان دراز به نام آشپزخانه ی جهنم معروف بود به دنیا امده و بزرگ شده ی بلوک های واقع در میان خیابان های دهم و سی ام است.او پس از گذراندن دوران خدمت نظام در کشور المان در رشته های ادبیات و جامعه شناسی دانشگاه کلمبیا تحصیل کرد و پس از ان با بخش های ادبی مجلات هفتگی و ماهانه به همکاری پرداخت.
نخستین کتاب او یعنی صحنه تاریک در سال 1995 منتشر شد و مورد توجه بسیار منتقدین قرار گرفت.
کتاب زائر خوشبخت دومین نوشته او می باشد که در سال 1965 از طرف منتقدین مجله ی نیویورک تایمز به عنوان اثری کلاسیک مورد ستایش قرار گرفته.
با انتشار کتاب پدر خوانده در سال 1969 او به شهرتی جهانگیر دست یافت و در صف اول نویسندگان امریکائی جای گرفت.

 

برای خرید کتاب زائر خوشبخت اثر ماریو پوزو ترجمه سودابه فضائلی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 این کتاب با فروش ده میلیون جلد یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ است و فیلمی که در سال 1969 براساس این کتاب توسط فرانسیس فورد کوپولا ساخته شد از موفق ترین و پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما به حساب می اید.
در این سال ماریوپوزو به همراه کارگردان فیلم جایزه ی اسکار بهترین سناریو را به دستاورد.
پس از پدرخوانده در سال 1972 کتابی دیگر شامل نوشته ها و اسناد واقعی به نام اسناد پدرخوانده و اعترافات دیگر از او منتشر شده است.
اشنائی عمیق ماریو پوزو با روحیات و روابط مهاجران ایتالیایی و رشد او در محله ای که یکی از پایگاهای اصلی حکومت مافیا در نیویورک بود عاملی شده تا در کتابهایش از سوئی به بررسی علل و زمینه های گسترش قدرت مافیا و استحاله ی فرهنگی مهاجران ایتالیایی پرداخته و از سویی دیگر مناسبات و روابط استثماری جامعه ی امریکا را زیر ذره بین قرار دهد.
کتاب زائر خوشبخت از این مفاهیم بی بهره نیست و امید است مقدمه ای باشد برای اشنایی نسل کتابخوان بعد از انقلاب با اثار جدید ادبیات جهان

 

 

 

دانلود کتاب زائر خوشبخت