دانلود کتاب راهبه کاسترو اثر استاندال ترجمه جهانگیر افکاری

 

 از داستان راهزنان قرن شانزدهم ایتالیا بسی چیزها بگوش ها خورده است و بسی اشخاص ناوارد از آن صحبت داشته اند که ما اینک نارواترین قضاوتها را درباره انها پیدا کرده ایم.بطور کلی می توان گفت در مقابل حکومتهای خونحخوار ایتالیا که جایگزین جمهوری های قرون وسطایی گشته بودند این راهزنان نقش نیروهای مقاوم را بازی می کرده اند. رسم بر آن بود که ثروتمندترین اتباع جمهوری برافتاده بمقام فرمانروایی می رسید و برای فریب توده مردم شهر را با کلیساهای پر شکوه و نماهای زیبا ارایش می داد.

خانواده های پولان تی نی در شهر وان.مانفردی در فائن زا.ریاریو در ایمولا.کان درورون.بنتی وگلیو در بولونی. ویسکونتی در میلان از این قماش بوده اند. حتی خاندان مدیسی در فلورانس که کمتر از همه بماجراجویی شناخته شده اند بیش از همه ریاکار بوده اند.از مورخان این دولتهای محلی هیچیک جرئت نکرده است که ادمکشی ها و مسموم کردن های بی شمار ای خود کامگان ستم پیشه را برشته تحریر در اورد. این کشتارها عموما از ترس فرمانروایان و بدستور انان صورت می گرفت.

و مورخان معتبر خود جیرخور ایشان بودند.هرگاه در نظر بیاوریم که هریک از این مستبدان جمهوری خواهانی را سراغ داشت که از شخص او نفرت داشتند و پی در پی گروهی از این فرمانروایان بقتل می رسیدند.ان وقت به کینه های اتیشن و بدگمانی های بی پایانی که برای ایتالیایی های قرن شانزدهم موجد انهمه شوق و شجاعا و برای هنرمندانش مایه اینهمه نبوغ بوده ست پی خواهیم برد. انگاه خواهیم دید ان شور و سودای تندی که نگذاشت عقیده بسیار خنده اور دوران مادام دوسوین یه در ایتالیا بروز کند چه بوده است

 

برای خرید کتاب راهبه کاسترو اثر استاندال ترجمه جهانگیر افکاری نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 در فرلنسه آن زمان چنین مرسوم بود که خدمتکاران مادرزاد باید در راه اربابها و برای خوش ایند خانمها جانفشانی بکنند و این را شرف و بزرگمردی می پنداشتند. زرنگی و ارزش حقیقی یکمرد یکسره وابسته بشهامتی بود که در میدان نبرد یا جنگ تن بتن از خود نشان می داد و انظار را جلب می کرد و از انجا که زنان دوستار شهامت و بویژه تهورند بناچار در زمینه شایستگی مردان ایشان برترین داواران بشمار می امدند.

 

دانلود کتاب راهبه کاسترو