دانلود کتاب همسر جاویدان اثر ایروینگ استون ترجمه مشفق همدانی

خانم مین که لباس سفیدی از موسلین هندی با حاشیه ابریشمین آسمانی رنگ نوینی بتن داشت به پیانو تکیه کرده بود و برای خانم کریتندن و خانم کینگ همسایه های نزدیک بتتون ماجرای مسابقه شیشه انداختن را که روز پیش در سیرک دیده بود نقل میکرد.اندکی دورتر در کنار یک میز مرمر نیکولا نیکولت بزرگترین دانشمند مکتشف و نقشه بردار امریکا نشسته بود و جرعه جرعه مشروب می نوشید.و برای سرهنگ آلبرت رئیس اداره نقشه برداری و سرهنگ استفن و آنرگرنی یکی از قدیمی ترین و گرامی ترین دوستان خانواده بنتون درباره اختراع جدید یک کشتی لاستیکی سخن می گفت که هئیت اکتشافی در ماموریت اینده خود می توانست برای عبور از آبشارهای رود دموینس مورد استفاده قرار بدهد..

چند خطی از رمان همسر جاویدان برای نمونه در فوق مطالعه نمودید حال پیرامون نویسنده و آثارش در ادامه مطلب دنبال خواهید نمود.

برای خرید کتاب همسر جاویدان اثر ایروینگ استون نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 یکی از نویسندگان مورد علاقه من ایروینگ استون نویسنده برجسته آمریکایی و یکی از شاهکارهای او همسر جاویدان است که مطابق دیگر رمانهایش به سرگذشت یکی از هنرمندان پرداخته و پس از نشر و پخش به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده و در ایران نیز نخستین بار توسط مشفق همدانی برگردانده شد. ایروینگ استون در چهارده ژولای هزار و نهصد و سه در کشور امریکا در ایالت کالیفرنیا شمالی شهر سان فرانسیسکو بدنیا آمد. از همان زمان که درس میخواند و محصل بود به موازاتش کار میکرد و شغلهای متعددی چون روزنامه فروشی، خواربارفروشی، پادویی مغازه های لباس فروشی را تجربه نمود.در دوران تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا، برای گذراندن زندگی مدتی در کافه و رستوران ساز ساکسیفون میزد و زمانی هم در فصل تابستانی در شالیزار کشاورزی می نمود و هیچ کدام از این فعالیتها موجب نگشت که ترک تحصیل کند و حتی در درس دانش اموزی ضعیف یا سطح پایینی باشد. ایشان در سال هزار و نهصد و بیست و سه با رتبه ممتاز تحصیلات دانشگاهی را اتمام نمود و از سال آتی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به عنوان استاد علم اقتصاد تدرس نمود. وی از طفولیت تمایل زیادی به کتابخوانی داشت و رفقایش به او لقب کرم کتاب را داده بودند. در بیست سه سالگی بعد از نگارش تعدادی داستانک و نمایشنامه تک پرده ای کار تدریس را ترک نمود و به شهر نیویورک رفت تا بصورت حرفه ای زمانش را برای نویسندگی صرف نماید. و طی ده ۱۰ سال که ایروینگ استون در شهر نیویورک بود هجده نمایشنامه بلند خلق نمود که متاسفانه هیچکدام برای ایشان اعتبار و پول و شهرتی کسب ننمود.سپس به اروپا هجرت کرد و انجا بود که شرح زندگی ونسان ونگوگ را بسبک رمان با نام نوشت و آنجا بود که یکمتربه بسیار دیده و مشهور شد. و از آن زمان شیوه نویسندگیش کار بیوگرافی نویسی گشت و در این همین سبک شاهکارهای بی همتایی خلق نمود که بسیار پر طرفدار و مشهورند از جمله رمان رنج و سرمستی ‌که پیرامون سرگذشت میکل_آنژ و یا رمان ملوان و سوارکار که پیرامون زندگی جک لندن است و شاهکار آخرش رمان همسر جاویدان . ایروینگ استون در بیست و شش اگوست سال هزار و نهصد هشتاد و نه چشم بر جهان فروبست.

 

دانلود کتاب همسر جاویدان