دانلود کتاب یهودی سرگردان اثر اوژن سو

 

 واپسین روزهای ماه اکتبر سال 1831 است. با اینکه شب هنوز از راه نرسیده و خورشید آخرین روشنایی های خود را پخش می کند.چراغی چهار شاخه دیوارهای انلتری را که تنها پنجره آن بسته است.روشن می کند.نردبانی که به عنوان پله برای زیر شیروانی به کار می رفت کمی بلندتر از دیوار است.کف انباری زنجیرهای آهنین گردبند و میله های آهنین.پوزبندهایی پر از میخ و میله های فولادین با دسته چوبی در همه جای آن به چشم می خورد.

 در گوشه ای از کف انبار اجاقی کوره ای با مقداری ذغال دیده می شود که در کنار آن نیز قدری ذغال ریخته که یک جرقه کافی است تا آنها را به آتش بکشد.
نزدیک این ابزار و آلات مرموز و شوم که انبار را شبیه به اتاق شکنجه جلادان ساخته چند سلاح قدیمی وجود دارد . از جمله زرهی پولادین با دانه های ظریف و ریز که روی یک صندوق قرار دارد. و دو نیزه با سرهای تیز که بر روی آنها آثار خون خشک شده به چشم می خورد. اما انچه جلب توجه می نماید دو عدد تفنگ سرپر است که به همراه قطعاتی دیگر این اتاق را به یک قورخانه شبیه ساخته است.
در کنار اسلحه ها صندوق هایی که بیشتر انها شیشه ای بودند دیده می شد که درون انها انواع تسبیح و تمثال قدیسین بر روی پرده های نقاشی به چشم می خورد.

انچه که خواندید از بخش نخست رمان یهودی سرگردان از کتاب اول مهمانخانه شاهین سفید است

برای خرید کتاب یهودی سرگردان اثر اوژن سو نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

دانلود کتاب یهودی سرگردان