دانلود کتاب زندگی بر روی می سی سی پی اثر مارک تواین ترجمه ابوالقاسم حالت

 زندگی بر روی می سی سی پی عنوان کتابی است که در دست شماست.اما من این عنوان را نمی پسندم زیرا ممکن است شما را به شبهه اندازد و گمان کنید با نوعی جغرافیا یا سفرنامه سروکار دارید. اما این طور نیست و این کتاب در حقیقت مجموعه ای از لطایف و ظرایف است.

 در دهکده هانیبال زادگاه مارک تواین که بر ساحل می سی سی پی است هروقت یک کشتی بخاری لنگر می انداخت اغلب اهالی در کنار رود اجتماع می کردند و بدان کشتی مخصوصا اگر کشتی مجلل و با شکوهی بود به دیده حسرت می نگریستند و مسافران و کارکنان کشتی را از خوشبخت ترین مردم جهان می شمردند و به حال انان رشک می بردند.
در چنین وضعی جوانان دهکده که به علت جوانی شور و شوق بیشتری داشتند و می خواستند کار پردرامد و افتخار امیزی را پیشه سازند اغلب درصدد ان بودند که شغلی در یک شکتی بخاری بدست اورند. مارک تواین هم که جوان بود و جویای نام همین اشتیاق را داشت. از این ور چند بار کوشید او بی نتیجه ماند و ناچار به کارهای دیگر دست زد که یکی از انها خبرنگاری و نویسندگی در مطبوعات بود و از همین راه بود که استعداد نویسندگی او ظاهر شد و بعد اثار جاودانی در ادبیات کلاسیک امریکا باقی گذارد.

برای خرید کتاب زندگی بر روی می سی سی پی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 اما از انجا که ارزوی کار در کشتی و دریانوردان همچنان در دل او موج می زد بالاخره به این مقصود رسید و رویای چندساله او به تحقیق پیوست.یکی از رانندگان کشتی حاضر شد به او رانندگی کشتی را بیاموزد به شرط انکه وقتی که گواهینامه رانندگی گرفت و رسما به عنوان کشتی مشغول کار شد و حقوق دریافت کرد ابتدا پانصد دلار به او بابت حق التعلیم رانندگی بپردازد.
بدین ترتیب مارک تواین فن رانندگی کشتی را فرا گرفت و مدت نسبتا کوتاهی نیز در رود می سی سی پی به کشتیرانی مشغول شد بعدا از طرفی به واسطه پیشامد جنگ و از طرف دیگر بواسطه رواج و توسعه راه اهن امور کشتیرانی در می سی سی پی ار رونق افتاد و او ناچار شد کاری را با ان شوق و حرارت به دنبالیش رفته رها کند.

 

 

 

دانلود کتاب زندگی بر روی می سی سی پی