کتاب آزاده خانم و نویسنده اش اثر رضا براهنی که در اصل شاهکار ادبی در زمینه داستانی است و می توان گفت یکی از پنجاه رمان برتر ادبیات فارسی. این اثر بسیار متفاوت از کتاب های رضا براهنی است. و ثابت نموده که براهنی شاعر که بسیار برجسته است.براهنی استاد ادبیات که صاحب نظر و صاحب سبک در اموزش و تدریس ادبی است. در زمینه داستان نویسی بسیار توانا و صاحب تکنینک است.این رمان نخست در دهه 70 توسط انتشارات قطره بچاپ رسید و پس از ان توسط انتشارات کاروان بچاپ رسید. و افسوس که در حدود یک دهه است دیگر تجدید چاپ نشده است.

این رمان ماجرای یک نویسنده است که در سطح اول زندگی خودش را به تصویر می کشد که یک نویسنده است و زندگی شخصی خودش را دارد و در حین نوشتن یک رمان است که بسیار ذهنش درگیر این داستان بلند است.و سطح دوم داستان روایت کارکترهای درون داستان نویسنده است .که شخصیت اصلی این کتاب زنی به نام آزاده خانم است.

 

 

و این نویسنده که نامش اقای شریفی است .زندگی اش به گونه ای به زندگی این زن متصل میشود.و این زن چند کارکتر زن را در خود جای داده که در اصل نماد چندین زن است که در ضمیر اقای هاشمی جریان دارد. . نکته جذاب داستان ورود ازاده خانم از داستان به زندگی خود نویسنده است.مثلا در جایی از داستان که نویسنده پول کم دارد به کمک نویسنده اما و به او پول میدهد. و این ورود داستان در داستان یک اثر بسیار متمایز ساخته و بجز خط داستان که راجع به زندگی خصوصی نویسنده و کارکتر نمادین ازاده خانم است.ما با روایت زندگی ازاده خانوم و عاشق شدن شخصی به نام بیب اوغلی در درون سطح داستان دوم هستیم و اتفاقاتی که برای بیب اوغلی پیش امده با ورود پس داییش در داستان که یک قاتل متواری است.....

خرید کتاب آزاده خانم و نویسنده اش اثر رضا براهنی چاپ اول سال 1374 از انتشارات کاروان در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

دانلود کتاب آزاده خانم و نویسنده اش