دانلود کتاب شادکامان دره قره سو اثر علی محمد افغانی

 

 یکی از شاهکارهای ادبیات داستانی ایران رمان شادکامان دره قره سو است. اگر شما نام علی محمد افغانی را بیاورید سریعا مخاطب با کتاب مشهور و محبوب شوهر آهو خانم یاد می نماید.گرچه براستی رمان نام شده از دید من یکی از ده رمان برتر کل تاریخ ایران است. اما بمانند هر میوه که طعم خاص خود را داشته و طرفدار خود. مگر میشود دیگر کتاب های علی محمد افغانی را نخواند؟ مانند شلغم میوه بهشت یا همین رمان شادکامان دره قره سو؟

کتاب شادکامان دره قره سو در شهر کرمانشاه اتفاق می افتد البته درستر این است بگویم در دهی از توابع کرمانشاه و یک رمان عاشقانه است که نخستین بار در اواسط دهه چنجاه توسط انتشارات امیرکبیر بچاپ رسید و دها بار باز چاپ گردید.

این رمان روایت عاشقانه پسر جوانی است باسم بهرام که در دهی از توابع کرمانشاه زندگی می کند. روستایی کوچک و محروم. ماجرای عشق این جوان به دختر خان که بدیعذ الملک میباشد. وذ در این مسیر پدر دختر به پدر پسر که کارگر اوست دستور داده که روی رودخانه فره سو یک سد حسابی درست کند.

برای خرید کتاب شادکامان دره قره سو اثر علی محمد افغانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

کتاب شادکامان دره قره سو اثر علی محمد افغانی یکی از دو کتاب برتر و بقولی شاهکارسری کتاب های علی محمد افغانی است. درست است رمان شادکامان دره قرسو و شوهر آهو خانم را دو اثر مهم نویسنده و دو اثر تاثیر گذار ادبیات داستانی ایران می شناسند که به زبانهای بسیار ترجمه شده و این دو اثر شهرت جهانی دارند.تم این رمان عاشقانه و اجتماعی است و زمان روایت به سالهای پایانی حکومت رضا شاه و روی کار امدن پسرش می گذرد.

کارکتر نخست رمان شادکامان دره قره سو جوانی است باسم بهرام که نوزده ساله است و در ده کم جمعیتی در نزدیکی رودخانه ای باسم قره سو زندگی می کند. پدر او که بفرمان خان ده مشغول ساختن سدی روی رودخانه است و در این زمان پدرام بسراغ پدرش می اید.

بهرام نیز بسان پدرش ارام و ساده و صادق است و در حین همین دیدار پدر سخت عاشق دختری میشود که متوجه میشویم او دختر خان روستاست. و از این پس ماجرای اصلی عشق و تلاش عاشق و معشوق هستن. و در حین گزارش این عشق ما با کارکترهای دیگر داستان اشنا خواهیم شد.

این که پدر بهرام انسانی نجیبی و شریف و زحمتکش است.پدر دختر که نام دختر سروناز و نام پدر که خان روستاست بدیع المکل انسانس طماع و جاه طلب و تشنه قدرت و پول. و مادر سروناز که در اصل نامادر اوست زیرا مادر واقعی دختر در کودکی او مرده و از او چیزی در ذهن ندارد.و نامادری که مکانند شوهر تشنه قدرت و جلب توجه و حسود و از هر فرصتی استفاده می کند تا جایگاهش را در خانه محکم کند و سروناز چون رقیبی میشناسد. و اما خود سزوناز که بسیار ساده و تنها و تشنه محبت.

و در این کتاب تلاش نامادری برای خراب کردن سروناز در چشم پدر و جدایی ناخواسته سروناز و تلاش بهرام برای رسیدن. و در نهایت این عشق که عقل را فراموش کرده و دختر تصمیم بفرار و عقد بی اجازه پدر میگیرید و عشق را به دارای پدر و ارثی بسیاری که شاملش میشد ترجیح میدهد و ...توصیه میکنم خود کتاب را بخوانید تا لذت بیشتری را تجربه و انتهای کتاب را خودتان متوجه شوید.

 کتاب شادکامان دره قره سو اثر علی محمد افغانی چاپ اول سال 1346 انتشارات امیرکبیر در سه سه سایز و جلد عرضه میشود در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دانلود کتاب شادکامان دره قره سو