دانلود کتاب چاه به چاه اثر رضا براهنی

 

این رمان نوشته دکتر رضا براهنی است وی سال ۱۳۱۴ در تبریز چشم به جهان گشود و در دانشگاه استانبول موفق به اخذ مدرک دکترای ادبیات انگلیسی شد و به عنوان استاد در دانشگاه تهران مشغول به کار شد.او هم چنین شاعر و منتقد ادبی است و در کانون نویسندگان ایران عضویت دارد.آثار براهنی به زبان های انگلیسی،سوئدی،و فرانسه ترجمه گردیده است.

از مهمترین آثار وی میتوان بعد از عروسی چه گذشت،آواز کشتگان،رازهای سرزمین من،را نام برد.رضا براهنی در کانادا زندگی میکند و کتاب هایش را انتشارات نگاه چاپ میکند.رمان در زمان محمدرضا شاه پهلوی و در دهه پنجاه جریان دارد فردی به نام حمید در سپاه دانش مشغول به کار بوده و زندانی میشود وی برای اینکه مخارج خانواده اش را تامین کند یک اسلحه را با یک نفر معامله میکند.

حمید به این دلیل زندانی میشود که با آن اسلحه ترور انجام شده ولی حمید از این موضوع بیخبر بوده و اکنون در زندان ساواک است زیر بازجویی قرار گرفته است.

آغاز رمان آشنا شدن حمید با دکتر است.وی جز زندانی های سیاسی است که با رژیم شاه مخالف بود.در طول رمان حرف های مهمی از زبان دکتر میخوانیم و حرف ها حمید را به فکر فرو میبرد و هم چنین خواننده را هم به تعقل دعوت مینماید.برای خرید کتاب چاه به چاه اینجا کلیک نمایید.

مطالعه این رمان به یک پازل شباهت دارد و میتوانید به دیگر کتابهای براهنی وصل شوید قسمت هایی از رمان به شرح شکنجه شدن زندانیها میپردازد و هم چنین این رمان وضع زندانیها را وصف میکند و وضع زندان و شکنجه های ماموران ساواک را شرح میدهد.در این رمان منسجم بودن به نحوی که از آن انتظار میرود دیده نمیشود.

برای مثال خواندن کتاب آواز کشتگان غافلگیر میشویم ولی در این رمان خبری از غافلگیری نیست.

بلکه با یک رمان ساده و بدون پیچیدگی روبرو هستیم و میتوان‌ رمان را یک سری صحبت های جذاب از زبان قهرمان رمان تلقی کرد.در قسمتی از رمان نویسنده شکنجه کشیدن ناخن توسط مامورهای ساواک‌ را با جزئیات توصیف میکند‌ و نحوه توصیف او مهارتش را در این‌ امر نشان میدهد.از آغاز کتاب جذب تصویر های رمان و عبارتهای زیبای کتاب میشوید و از خواندنشان لذت میبرید و این مورد وجود شخصیتهایی را که در رمان شناخته شده نیستند و تا انتهای کتاب هم متوجه نمیشوید که هستند جبران میکند.قطعا از مطالعه این رمان لذت میبرید.

 

برای خرید کتاب چاه به چاه اثر رضا براهنی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب چاه به چاه