دانلود کتاب شب زنده داران: راز و رمزهای سلطنت شاه عباس کبیر اثر امیر عشیری

 

 قریه بزرگ لاهیجان در میان شهرها و قراء گیلان از همه مهمتر و حاصلخیزتر بود.و با وجود اینکه هنوز نام قریه داشت و به شهر تبدیل نشده بود.
بیش از سه هزار و پانصد نفر جمعیت داشت و یکی از مراکز مهم فعالیت گیلان بشمار می رفت.
کدخدای لاهیجان موسوم به علی بیک در زمان اسماعیل میرزتا یکی از نگهبانان قلعه معروف قهقه بود ولی وقتی اسماعیل میرزا به دستیاری پریخان خانم از قلعه مذکور گریخت و با کشتن برادر خویش بر تخت سلطنت نشست.
علی بیک نیز فرار کرد و مدتی در جنگلها و کوها به راهزنی مشغول بود تا اینکه شاه اسماعیل دوم در بستر عیش و نوش به طور مرموز و اسرار امیزی کشته شد و مملکت موقتا دستخوش بحران و انقلاب گردید.
در ان تاریخ علی بیک نتوانست با خیال راحت به لاهیجان موطن خویش بازگردد و در جای پدر خود که چند سال قبل کشته شده بود به کدخداویی لاهیجان مشغول کار شود
ریحان دختر منحصر به فرد علی بیک بود و می گفتند در تمام گیلان و شاید در تمام استانها و شهرهای ایرانی زنی به زیبایی و دلفریبی و به حسن و جمال او یافت نمی شود.
ریحان به راستی زیبا بود قدی بلند و اندامی مناسب داشت. چشمانش در صورت سفید و فراخ او مثل دو ستاره پر نور در شبهای تابستان تابندگی و درخشندگی داشتند. در نگاه او یک دنیا جذبه بود که هر بیننده ای را به حیرت وا می داشت..

برای خرید کتاب شب زنده داران: راز و رمزهای سلطنت شاه عباس کبیر نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

 

 

 

دانلود کتاب شب زنده داران جلد اول

دانلود کتاب شب زنده داران جلد دوم