دانلود کتاب چنین گفت زرتشت اثر فریدریش نیچه


فریدریش نیچه فیلسوف و شاعروجامعه شناس،آهنگساز و فیلولوژیست بزرگ آلمانی متولد سال ۱۸۴۴ است.
اوهمچنین استاد یونان و لاتین نیز بوده و آثارش تاثیر بسیار زیادی بر فلسفه و نویسندگان و فیلسوف ها گذاشته است.
در ۲۴ سالگی توانست به کرسی فیلولوژی در دانشگاه بازل دست یابد که جوانترین کسی بود که تا به حال به آن عنوان دست پیدا کرده.به دلیل بیماری ای که داشت از آن سمت استعفا داد،او این بیماری را یک موهبت دانست که ذهنش را برای نوشتن آثارش باز کرده است و به همان مورد در ادامه ی زندگی اش پرداخت و سرانجام در ۴۴ سالگی دچار فروپاشی ذهنی شد و افکارش را از دست داد و در آخرای عمر خود با مادر و خواهرش زندگی کرد.

کتاب چنین گفت زرتشت اثر نیچه یکی از معروف ترین رمان های فلسفی اگزیستانسیالیستی در بین ایرانیان است ،شاید به دلیل اسم زرتشت.
این کتاب یکی از مشهور ترین آثار نیچه است.در اول شاید اسم زرتشت خواننده را به سمت پیامبر باستانی ایران ببرد اما برخی معتقد هستند که نیچه خود را به عنوان زرتشت معرفی کرده است و این کتاب برداشتی آزاد از نیچه در مورد شخصیت زرتشت است.
زرتشت داستان فردی گوشه گیر است که در خود فرو رفته و بدنبال بدست آوردن راهی برای جاودان شدن است و به خمین دلیل میتوان این شخصیت را به شخصیت واقعی نیچه نسبت داد.
زرتشت داستان تنها در بالای یک کوه زندگی میکند و به بررسی کشف چیز هایی در مورد زندگی میپردازد و هر چند وقت یک بار به پایین میاید و مردم را نقد میکند و از نفس و ابتذال و دولت پرستی آن ها ایراد میگیرد.

 

بخشی از کتاب
بهتر است با عقاید خودمان یک ابله سفیه باشیم تا این که با عقاید دیگران یک دانشمند به شمار آییم.
__

آن‌جا که دیگر نمی توان عشق ورزید، باید آن را گذاشت و گذشت!
همزاد

فئودور داستایوسکی نویسنده ی روس سال ۱۸۲۱ چشم به جهان گشود.او از بزرگترین نویسندگان قرن ۱۹ است.در دانشکده ی نظامی تحصیل کرد و در جوانی در وزارت جنگ کار میکرد.او علاقه ی زیادی به نویسندگی داشت و زمانی که پولش داشت تمام میشد به مترجمی روی آورد تا کسب در آمد کند.او در زمانی که شرایط جامعه خوب نبود وارد گروه روشنفکران شد و دستگیر شد،اول میخواستند اعدامش کنند ولی حکمش به خدمت سربازی در سیبری تغییر کرد،او حتی در دوران سربازی هم مینوشت.او به مسکو برگشت و روزنامه نگاری را ادامه داد و سپس به اروپا رفت و مشغول قمار بازی شد و زندگی فقیرانه ای را تجربه کرد .او آثار بسیار خواندنی ای برجا گذاشت و چون خودش آن ها را تجربه کرده بود توانست به خوبی خصوصیات اخلاقی را و اوضاع جامعه را در کتابش بیاورد.
جنایت و مکافات،قمار بازو برادران کارامازوف از مهم ترین آثار او هستند.

 

دانلود کتاب چنین گفت زرتشت اثر فریدریش نیچه