دانلود کتاب تحفه عباسی اثر محمدعلی موذن خراسانی

 به عرض مطالعه کنندگان کتاب مستطاب تحفه عباسی می رساند که در طبع این کتاب شریف از هشت نسخه خطی و چاپی به شرح زیر استفاده شده است:
1-نسخه خطی متعلق به بنیاد خاور شناسی فرهنگستان تفلیس گرجستان که به شماره 57 در آن مرکز نگهداری می شود.کتابت این نسخه به خط نستعلیق است .اما در نوشتن فقرات عربی عمده خط نسخ و گاهی نستعلیق به کار رفته است. تاریخ کتابت این نسخه ذی القعده 1075 هجری قمری یعنی زمان حیات حضرت مولف قدس سره است که ابتدا در نجف اشرف و سپس در کربلای معلا از روی نسخه ای که در 12 محرم 1068 هجری قمری کتابت یافته تسویه گردیده است.این نسخه به علت صحیحتر و قدیمتر بودن نسبت به سایر نسخ موجود و نیز به سبب کاملتر بودن و عدم سقطاتی که در سایر نسخ وجود داشت به عنوان نسخه اصلی مورد استفاده واقع گردیده اما هرجا که لازم بوده از سایذ نسخ خطی و چاپی برای اصلاح متن کمک گرفته شده است.نسخه خطی متعلق به کتابخانه احمدی تهران : به خط نستعلیق و با کتابت جناب حاج میرزا محسن اردبیلی ملقب به عمادالفقرا و متخلص به حالی قدس سره که از عارفان و عالمان زمان بوده و حواشی فاضلانه بر این کتاب مرقوم دانسته اند. حواشی مذکور در پاورقی نسخه حاضر شده است.

برای خرید کتاب تحفه عباسی اثر محمدعلی موذن خراسانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب تحفه عباسی