دانلود کتاب التفاصیل اثر فریدون توللی

 التفاصیل جنبه های ارزشمند دیگری هم دارد که در ان میان والایی ریشخند و نیشخند آن بیش از همه از جنبه ادبی مورد توجه است.
فریدون توللی قطعات ادبی التفاصیل را در خلال سالهای هزار سیصد و بیست الی بیست و چهار طی چهار سال نوشته و در همان ایام کتاب را از طبع نخستین بدوستش آقای رسول پرویزی که سالی چند مسیر مشترکی را با فریدون میپیسمود ارزانی داشته و با ذوق طبع و استواری کلام و مهارت ادبی خاص که در پرداختن این کتاب و سایر آثار خود بکار بسته نام التفاصیل را به دائرهالمعارف انگلیسی سرایندگان نامی جهان رسانیده است.
فریدون نه تنها بسبب مقام ادبی و ترجمه آثارش در میان ادب دوستان ایران و خارج از ایران شناساست بلکه گروهی از خاور شناسان بیگانه براین نظرند که پس از طنزهای دلچسب و جاویدان عبیدزاکانی کتابی در این شیوه به روانی و شیرینی التفاصیل نخوانده اند.
جای بسی خوشوقتی است که پارسی دانان و پارسی خوانان هند و افغان و پاکستان و تاجیکستان و شوروی هم به مطالعه آثار این نویسنده سخن پرداز دلبستگی فراوان دارند و اغلب این علاقمندی را با نقل و درج قطعاتی از فریدون در نشریات و منتخبات ادبی خود به ثبوت میرسانند.

 فریدون توللی سوال التفاصیل چهار کتاب ادبی دیگر نیز به اسامی رها و نافه .پویه و کاروان دارد که بطبع رسیده است و از ان میان تنها کتاب کاروان رات به شبوه طنزامیز التفاصیل نگشاته شده.
سوای آثار فوق پنج کتاب دیگر فریدون توللی چاپ خواخد شد که از انجمله شگرف. مجموعه دیگری از غزلیات او و عجائب القضائب طنز دیگری از طنزهای نکین او

 

برای خرید کتاب التفاصیل نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب التفاصیل