دانلود کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر اثر هما سرشار

 نخستین کنفرانس بین المللی سالیانه مرکز تاریخ شفاهی یهودیان ایرانی که در روزهای 13.14و 15 ژانویه 1996 برگزار شد گامی بلند برای تحقیق یک آرزوی چندین ساله بود:
آرزویی برای ایجاد یک مرکز گردآوری عکس.سند.مدرک.تصویر و مصاحبه با یهودیانی که قرنها در کشور ایران زندگی کردند و بخشی از تاریخ آن سرزمین بودند ولی کمتر مورد عنایت و داوری عادلانه تاریخ نویسان قرار گرفتند.

 این طرح که در اغاز با تایید سازمان یهودی ایرانی لس انجلس اغاز به کارکرد طی شش ماه اول اجرای پروژه و به تدریج پشتیبانی هفت سازمان دیگر نیز کسب کرد.یاری بی دریغ اعضای یکایک این بیست و سه سازمان برای مرکز بسیار ارزشمند بود.
بخش مطالعات یهودی یو سی ال ای انستیوی پژوهشی دیاسپورا- دانشگاه تلاویو مرکز سایمون ویزنتال و موزه تارنس از جمله مراکز بین المملی علمی و فرهنگی معتبری بودند که از همان روزهای نخست به این طرح علاقه مند شدند و حمایت خود را اعلام کردند.
پس از پایان کنفرانس بنیاد شواله سرپرستی ستیون سپیلبرگ مرکز موشه دایان برای مطالعات خاورمیانه و افریقا دانگشاه تاتویو و موزه فرهنگی اسکربال وابسته به هیبروکالج به جمع پشتیبانان معتبر مرکز تاریخ شفاهی یهودیان ایرانی پیوستند.
در حال حاضر این سازمانها به گونه ای در پیشبرد این هدف مرکز را یاری می دهند.

 

برای خرید کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر اثر هما سرشار نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

دانلود کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر جلد اول

دانلود کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر جلد دوم

دانلود کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر جلد سوم

دانلود کتاب تروعا: یهودیان‌ ایرانی در تاریخ‌ معاصر جلد چهارم