دانلود کتاب دین های ایران باستان اثر هنریک ساموئل نیبرگ ترجمه سیف‌الدین نجم آبادی

 

پس از انتشار کتاب که با هنگامه ی جنگ جهانی دوم برخورد پیدا کرده بود بسیاری از دانشمندان را که این سخنان با اعتقادات سنتی انها سازگار نبود بر ضد او برانگیخت تا در برابر او ایستادگی کنند و بر نظر او خرده بگیرند. ایران شناسان.تاریخ نویسان باستان شناسان و دین شناسان هریک به فراخور دانش خود به نوشتن گفتارهایی در این باره پرداختند و از میان همه انان هرتسفلد و هنینگ و سپس زنر بیش از دیگران بر او تاختند تا جایی که موضوع ان خرده گیری ها خود کتابی شد جداگانه و به گفته خود نیبرگ کتاب هرتسفلد : زردشت و جهان او به نقد هشتصد صفحه یی نیبرگ شهرت یافت.
این خرده گیری ها رفته رفته رنگ کوبیدن به خود گرفت نیبرگ که در این هنگام سرگرم کارهای دیگر بود ناگزیر شد یکبار دیگر ان کتاب را در این مدت نایاب شده بود تجدید چاپ تقریبا بدون هیچ گونه تغییری انچه را که سی سال پیش گفته بود بازگوید و در این چاپ دوم است که نیبرگ مجالی می یابد پاسخ انبوه این انتقادها را که در این سی سال گرد شده بود بدهد.

در محافل فرهنگی ایرانی داشنمدان مستقیم و غیر مستقیم با ترجمه های فارسی این انتقادها اشنا شده بودند ولی شاید کمتر کسی به نظریات خود نیبرگ دسترسی پیدا کرده بود.از این رو ضروری می نمود یکبار برای اشنایی با همگی سخنان نیبرگ در می یافتیم که وی در کتاب خود چه می گوید و نظرش چیست.
اکما اگر کسی بخواهد دریابد که نیبرگ در این کتاب به راستی چه می گوید باید اشنایی پیشین از نقطه های اغازین فرهنگ خاور وباختر دست کم از زمان پیش از زردشت تا هنگام برافتادن دین زردشتی پس از روزگار ساسانیان داشته باشد و تاریخ این اندیشه ها را بررسی کند

 

برای خرید کتاب دین های ایران باستان نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب دین های ایران باستان