دانلود کتاب ارداویرافنامه اثر ویراف مقدس ترجمه رشید یاسمی

 

 درباره کتاب بسیار ارزمشند و کهن ارداویرافنامه باید عرض کنم که کتاب ارداویرافنامه از نسخه های گرانبهای زبان پهلوی میباشد که از باورهای عموم مردم ایران زمین پیش از اسلام پیرامون جهان پس از مرگ نقل شده است.
کهنترین نسخه کتاب ارداویرفنامه که موجود و ضبط است مربوط به اخرهای سده هفتم هجری است که در کشور دانمارک در پایتخت ان کپنهاک در موزه ای نگهداری میشود. کتاب پیشرو حاصل برگردان اقای رشید یاسمی است.
همانطور که از نام کتاب مشهود است این نسخه اثر شخصی است بنام ویراف که قبل از اسلام ننوشته شده است. او که یک فرد مذهبی رعصر ساسانی میباشد و این موبد پیرامون هجرتش به دیار مرگ سخن گفته . و بر باور پارسیان او صاحب معراج است و در حقیقت اثر او یک معراج نامه است.
همانطور که گفته شد ویراف را ویراف مقدس نیز می شمارند چون ایشان موبد بوده است و در نسخه خود شرح سفرش به سه سرزمین بهشت و دوزخ و برزخ است. و این نکته بسیار مهم است که او این اثر را در زمان ساسانی نوشته است یعنی قرنها زئدتر از کتاب کمدی الهی نوشته دامته .درست است ارداویراف نامه هزار قبلتر از کمدی الهی دانته نوشته شده و شکی نیست که دانته از این اثر وام گرفته است. حال با مطالعه یا نقب به زبان و سینه به سینه

 

برای خرید کتاب ارداویرافنامه نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب ارداویرافنامه