دانلود کتاب مسیحیت در ایران تا صدر اسلام اثر سعید نفیسی

 استاد سعید نفیسی فرزانه مرد ادب ایران زمین که به راستی عاشق میهنش بود و عمر پربار خود را صرف هرچه بارورتر شدن فرهنگ و ادب ایرانی کرد در واقع یکی از وارثان شایسته میراث عظیم و گرانقدر فرهنگی و ادبی گذشته این مرز و بوم و از بانیان استمرار و بقای آن در نسلهای آینده است.
او چهل سال تدریس کرد و پنجاه سال نوشت به تحقیق و پژوهش و تألیف و ترجمه پرداخت به اطراف و اکناف عالم سفر کرد. در دانشگاههای کشورهای مختلف جهان تدریس کرد در سمینارها و کنگره های بیشمار شرکت کرد و به هر کجا که قدم گذاشت ایرانشناسی را رنگ و بویی تازه داد و از آن جا ارمغانهای فرهنگی با خود آورد که به
غنای هر چه افزونتر و آشنایی هرچه بیشتر با میراث مکتوب نیاکانمان انجامید. کارنامه پربرگ و بار استاد به راستی شگفت انگیز است بی تردید هیچ پژوهشگر ایرانی از حیث کثرت آثار و تنوع و گستردگی مطالب با او قابل قیاس نیست. دایره توجهات او آنقدر وسیع و متنوع و نوشته هایش آن چنان عمیق و فراوان است که چندین کتاب باید نوشت تا بتوان فعالیتهای همه جانبه او را چنان توصیف کرد که ارزش سهم عظیم او در پیشبرد ادب معاصر ایران آشکار شود. بدون اغراق او تمامی توش و توان و استعداد خود را وقف خدمت به ایران و فرهنگ
ایرانی کرد و فعالیتهای علمی و ادبی و خصوصاً تدریس او در طول سالیان متمادی وسیله ای برای پرورش گروهی فراوان از استادان و پژوهشگران نسل معاصر امروز بوده است و این مهم را استاد ایرج افشار چه باشکوه و شورانگیز در مقاله ای که در شرح حال و آثار استاد سعید نفیسی نوشته است به رشته تحریر کشیده است. آثار استاد سعید نفیسی یا به صورت کتابهای منفرد و مستقلی هستند که بسیاری از آنها امروزه نایاب و دست نیافتنی اند و یا به صورت مقالات و نوشته های پراکنده که از ۱۲۹۰ شمسی در نشریات و جراید ایران به چاپ رسیده اند و غیر قابل تصور است که بتوان درباره تاریخ و ادبیات کهن فارسی و اندیشههای اجتماعی و ادبیات معاصر ایران بدون مراجعه به آثار او تحقیقی علمی به عمل آورد. در دسترس نبودن این آثار و نیاز دانش پژوهان و محققان به این مآخذ سبب شد که انتشارات اساطیر تجدید چاپ و احیای آنها را در حد مقدورات و به بهترین شکل ممکن در دستور کار خود قرار دهد تا باز هم ارمغانی دیگر به دوستداران و عاشقان فرهنگ ایرانی تقدیم کنم اینک شما و مسیحیت در ایران این کتاب در سال ۱۳۴۲ توسط انتشارات نورجهان در قطع جیبی منتشر شد. تیراژ آن محدود بود و به زودی نسخ آن به اتمام رسید و بیش از چهل سال است که نایاب شده است. چاپ حاضر به شیوه امروزین حروفچینی و تبویب شده است. و غلطهای چاپی آن تا آن جا که به دید آمد اصلاح شدهاند و فهرست اعلام به کوشش همشهری فاضلم جناب آقای روح بخشان برای آن تهیه گردید و شد این که تقدیم حضور میگردد تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

 

برای خرید کتاب مسیحیت در ایران تا صدر اسلام  نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب مسیحیت در ایران تا صدر اسلام