دانلود کتاب ساواک از تاسیس تا انحلال اثر مرتضی موسوی

 

این کتاب که با حمایت و در خواست عزیزانم گرداوری و تالیف شده است در برگیرنده اسناد معتبر و اطلاعات مهمی است صحیح و مستند برای جوانان کشورم و نسل های که اینده ساز کشورمان هستند و می بایست با اتفاقات مهم تاریخی یکصد سال خود مطلع گردند. ابتدا راجع به تاثیر رواحنیت در زندگی ملت و مساول اجتماعی سخن می گویم که فقر فرهنگی بزرگ ملت در عصر قاجار و کم لطفی های روحانیت در بخشهای متعدد دسترسی بزرگی را براتی ایشان اماده ساخته بود که توانا شده بودند در حین بوجود اوردن دسترسی به تمامی گروهای مردم اندیشه و تفکر ایشان را نیز زیر نظر و کنترل خود داشته باشند.
و ایشان در کلیه مساول از شخصی گرفته تا مساول اجتماعی نفوذو دخالت بسیار داشت. مثلا از زادروز انسان تا پایان زندگیش که مرگ اوست.از زندگی زناشویی مشترک یعنی ازدواج تا خاتمه ان یعنی طلاق ... از قالنون گذاری تا قضاوت و حکم دادن و از اشتغال و تربیت و اموزش .و اینگونه تمامی موارد ذکر شده زیر دست مذهبیون و بهتر بگویم روحانیون بود.و ایشان مرکز رجوع ایام ملت در تمامی امور از اجتماعی تا فردی بودند.
اینگونه نفوذ گسترده ای در کلیه سطح های کشور بویژه از عصر صفوی تا دوره رضا پهلوی در کلیه موارد وجود پر رنگ داشتند.
بهمین سبب ایشان در دولتها و قدرتهای زمان بسیار نفوذ و تاثیر داشتند بگونه ای که برای انتخاب جانشین شاه و حکما دیگر شهرهای ایران زمین و حتی در سیاستهای خارجی ایشتان نقش بسزایی داشتند.

 

برای خرید کتاب ساواک از تاسیس تا انحلال  نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب ساواک از تاسیس تا انحلال