دانلود کتاب هدایت بوف کور و ناسیونالیسم اثر ماشاءالله آجودانی

 

 نخستین نگارش این نوشته در 1369 شمسی یعنی در اواخر سال 1990 میلادی به پایان رسید و کمی بعد یعنی در ژانویه 1991 میلادی خلاصه ای از آن در کنفرانسی که درباره ی هدایت در دانشگاه تکزاس در آستین برگزار شده بود.خوانده شد و متن آن خلاصه با فزوده هایی سال بعد در سی و سه صفحه چاپی با عنوان هدایت و ناسیونالیسم در ایران نامه ویژه صادق هدایت سال دهم شماره 3 تابستان 1371 شمسی منتشر گردید.
نیز در 2003 میلادی باز به مناسبت کنفرانسی درباره هدایت که این بار در دانشگاه آکسفورد برگزار می شد.بخش دیگری از کتاب که به همانندی های شگفت انگیز پروین دختر ساسان و بوف کور مربوط می شد. در نهایت فشردگی خوانده شد و یک ماه بعد یعنی در مارچ 2003 میلادی متن کامل آن بخش در نامه کانون نویسندگان ایران در تبعید با عنوان ملیت گرایی در بوف کور در بیست و پنج صفحه چاپی انتشار یافت.
از نخستین نگارش این نوشته تا نگارش و ویرایش نهایی آن همچنان بر سر مطالب آن می اندیشیدم و از آن می کاستم یا بر آن می افزودم تا اینکه متن به صورت نهایی در شهریور 1385 آماده چاپ و نشر شد. اما انچه که در 1369 در لندن درباره هدایت و بوف کور نوشته بودم خود حاصل دریافت و برداتشی بود که چند سالی پیشتر به آن رسیده بودم.

ماجرا بر می گردد به سالهای معلمی و تدریس در دانشکده ادبیات اصفهان.بعد از بازگشایی دانشگاها از پس تعطیل فاجعه بار آن درسی به نام ادبیات مشروطه و معاصر بر درس های دانشجویان رشته ادبیات فارسی افزوده شد.تدریس این درس پر دردسر نیز آن هم در فضای آن سالها به جهت آشنایی هایم با ادبیات معاصر و به جهت آنکه شعر مشروطه و اسلوب های آن موضوع مورد بررسی رساله ی دوره دکتری ام بود به عهده گذاشته شد.
پس صرورت داشت که یک بار دیگر مجموعه آثاغر نیما و مجموعه آثار هدایت را بخوانم تا بتوانم چند و چون آن هارا با دانشجویان در میان بگذارم

 

برای خرید کتاب هدایت بوف کور و ناسیونالیسم اثر ماشاءالله آجودانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

 

 

 

توجه این کتاب توسط کاربر ارسال شده اگر حق نشر دارد به کارا کتاب گزارش دهید حذف شود

 

كتاب هدایت، بوف کور و ناسیونالیسم