دانلود کتاب جنایات بشر یا آدم فروشان قرن بیستم اثر ربیع انصاری

 مهمترین فصل قابل دقت زندگانی مرا روزهای پر از سعادت و شناط کودکانه من تشکیل میدهد.
زیباترین ایامی را که در دوره کوتاه حیات خود دیده ام همان طفولیت من بود که روی دامان محبت مادر و آغوش نوازش پدر عمر م میگذراندم پدرم تاجر از اهالی رشت و در میان شهر خود شهرت و اعتباری داشت اسم احی جلیل آقا و مادرم نیز از نجبای فامیلی اسا که در آن شهر معروفیت دارند یگانه اولاد آنها من هستم هفده سال و شش ماه و چند روز از تاریخ ولادت من گذشته پس از تولد من پدر و مادرم اولاد دیگری نیاوردند ای کاش من هم قدم بعرصه وجود نمیگذاردم.
پنج ساله بودم که پدرم مرا برای تعلیم به مکتب فرستاد در انوقت هنوز مدارس اناث در رشت دایر و مفتوح نشده بود معلمه من ملاباجی از اشخاص فاضله عهد خود بود در مدت سه سال نزد او خواندن پنج الحمد و قران و سپس گلستان را بخوبی یاد گرفتم.
وقتی هشت ساله شدم پدرم برای بعضی امورات تجاری خود مسافرتی بطهران یک معلمه فرانسوی مادام مارگریت که زن کامله بود برای مدت شش سال استخدام کرده و با خود برشت اورد مشارالیها تقریبا پانزده سال بود که باتفاق شوهرش بایران امده و شوهرش که از تجار عمده بود در اثر مرض حصبه هفت سال بود وفات کرده و زن خود را بیوه کرده بود و....
انچه در چند خط فوق خواندید مربوط به صفحه 17 فصل اول چگونه سعادت به نکبت تبدیل میشود از کتاب جنایات بشر یا آدم فروشان قرن بیستم که بسیار مورد پسند خوانندگان قرار گرفته است

 

برای خرید کتاب جنایات بشر یا آدم فروشان قرن بیستم اثر ربیع انصاری نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

دانلود کتاب جنایات بشر یا آدم فروشان قرن بیستم