دانلود کتاب های مهشید امیرشاهی

 مهشید امیر شاهی در سال هزار و سیصد و شانزده در شهر کرمانشاه بدنیا امد و طی سالها فعالیت در زمینه روزنامه نگاری و ترجمه و داستان نویسی بسیار موفق بوده است.

ایشان در دوران جوانی برای تحصیل به انگلیس سفر کرد و در آن سرزمین در رشته فیزیک فارق تحصیل گشت.

و در  اواخر دهه سی که از فرنگ به کشور بازگشت سالهای نخست دهه هزار و نهصد شصت  معادل سالهای سی هشت تا سی و نه به تدریس رشته خود یعنی فیزیک و ریاضی در کور پرداخت.

و در همان زمان بدلیل اینکه زبان انگلیسی را بخوبی می دانست شروع به ترجمه اثار ادبی زد. و در همان زمان از سوی موسسه فرانکلین به ایشان پیشنهاد همکاری داده شد و با ترجمه و ویراستاری بخش ادبی خارجی او شمغول به یک کار حرفه ای ادبی شد.

تا ایشان در اواسط دهه چهل شروع به جمع اوری و چاپ رسانده اولین مجموعه داستان شد. و به ترتیب پس از آن اثار داستانیش چون بسیار مورد پسند واقع شد علاقه به نوشتن و چاپ دیگر نوشته هایش پرداخت

تا با شهرتش و اشنایش با بزرگان نشر و مطبوعات حضورش در چندین نشریه و روزنامه ادبی شکل گرفت که با شکل گیی انقلاب ناگزیر مهاجرت نمود و پس از ان سالهاس که به قول خودش در تبعید ادامه دارد و داستان می نویسد. و بسیاری از اثار مهشید امیر شاهی خارج از ایران وتوسط ناشرین خارج از کشور چون نش باران در سوئد بچاپ می رسد

 

 

 

دانلود کتاب مادران و دختران (کتاب اول): عروسی عباس خان

دانلود کتاب مادران و دختران (کتاب دوم): دده قدم خیر

دانلود کتاب مادران و دختران (کتاب سوم): ماه عسل شهربانو

دانلود کتاب مادران و دختران (کتاب چهارم): حدیث نفس مهر اولیا

دانلود کتاب در حضر

دانلود کتاب در سفر
دانلود کتاب سار بی بی خانم
دانلود کتاب آنتونیو گرامشی اثر جوزپه فیوری ترجمه مهشید امیر شاهی

دانلود کتاب یکرنگی اثر شاپور بختیار ترجمه مهشید امیرشاهی