پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

مجله بابا شمل

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: مجلات قدیمی
آرشیو مجله بابا شمل ۱۵۰ شماره , سال های انتشار : ۱۳۲۲ تا ۱۳۲۶
توضیحات

درباره مجله بابا شمل :

مجله بابا شمل از معروف ترین مجله های انتقادی و فکاهی در گذشته ایران می باشد که توسط رضا گنجه ای هر هفته و روزهای پنج شنبه به چاپ می رسید .

پس از خروج رضا شاه از ایران در سال ۱۳۲۰ و تغییر اوضاع سیاسی کشور ، رضا گنجه ای به تشویق اسماعیل امیرخیزی به فکر تاسیس یک نشریه فکاهی افتاد از این رو از سوی شورای عالی فرهنگ و علی اکبر سیاسی ( وزیر فرهنگ ) با صدور امتیاز نشر هفته نامه ای به نام او موافقت گردید .

مطلب و نویسندگان :

بخش اعظم مطالب مجله بابا شمل را خود رضا گنجه ای می نوشت و در تایین دیگر مطالب ، اشعار و کاریکاتور ها نقش موثری داشت .

بخشی از مطالب منثور نیز با امضای شخص مهندس اقتصاد بود ، رهی معیری با نام مستعار زاغچه ، سعید فزونی با نام مستعار مهندس الشعرا ، ابراهیم صهبا با نام های مسعار ابراهیم سرپا و شیخ سرنا و احمد گلچین معانی شعرهای فکاهی بابا شمل را می سرودند .

تاریخ نشر :

اولین شماره از این نشریه در ۲۵ فروردین ماه ۱۳۲۲ و در هشت صفحه به چاپ رسید و به سرعت نایاب شد و آخرین شماره از این نشریه در ۲۰ اسفند ماه ۱۳۲۶ در هشت صفحه به چاپ رسید ، روی هر جلد طرحی از بهرام داوری چاپ می شد ، در نهایت این هفته نامه با چاپ ۱۵۰ شماره مجله به کار خود برای همیشه پایان داد .
مدیر و صاحب امتیاز :

موسس و صاحب امتیاز این نشریه در کل دوران نشر چهار ساله رضا گنجه ای بود .
ویژگی های مجموعه :

مجموعه موجود شامل دوره کامل این نشریه در قالب یکصد و پنجاه شماره می باشد که با بهترین کیفیت ممکن برای علاقه مندان تهیه و با حجم تقریبی ۳ گیگ آماده شده است .

 

آرشیو مجله بابا شمل ۱۵۰ شماره , سال های انتشار : ۱۳۲۲ تا ۱۳۲۶ در 3 گیگ حجم کل فایل پس از واریز لینک دانلود به ایمیل شما ارسال میشود

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.