پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

مجله موسیقی

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: مجلات قدیمی
دوره مجله موسیقی ۹۰ شماره , سال های انتشار : دهه ۲۰ تا دهه ۴۰
توضیحات

مجله موسیقی نخستین مجله تخصصی در حوزه موسیقی به زبان فارسی می باشد که نخسین شماره آن در فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۱۸ خورشیدی در تهران منتشر شد .

بر هیچکس پوشیده نیست که موسیقی تاثیر تام در حیات روحی و اخلاقی و اجتماعی ملل دارد ، حکما در این امر اتفاق نظر دارند که موسیقی عامل تربیت روح است و و اخلاق و عادات ملل را از حالت خشونت بیرون می آورد .
دوره نخست مجله :

مجله موسیقی،مجله موزیک،مجله موسیقی قدیمی،اولین مجله موسیقی ایران

چهره هایی مانند غلامحسین مین باشیان ، عبدالحسین نوشین ، نیما یوشیج و … از جمله هنرمندانی بودند که در دوره اول انتشار مجله با بکدیگر همکاری می کردند .

در دوره نخست مجله بیشتر در زمینه نقد کنسرت هایی در تهران ، چاپ نت و مقاله هایی در خصوص موسیقی کلاسیک غرب بود ، نخستین دوره مجله با همزمانی به اتفاقات شهریور ۱۳۲۰ موقتا در ایران متوقف شد .
دوره دوم مجله :

پس از نه سال دومین دوره مجله موسیقی برای چند ماه به سردبیری روبیک گریگوریان ادامه پیدا کرد و نهایتا بعد از چند ماه به سرنوشت دوره دوم گرفتار شد .
دوره سوم مجله :

سومین دوره طولانی ترین دوره انتشار مجله بود و بسیاری بر این باور بودند که دوره سوم نیز به سرنوشت دوره های قبل گرفتار خواهد شد اما این گونه نبود ، هنرمندانی همچون محمود خوشنام و زاون هاکوپیان با این نشریه همکاری می کردند و از نکات مهم این دوره چاپ دوره مقالات نمایش در ایران بهرام بیضایی بود که از شماره ۶۲ تا ۷۷ و در سال های ۱۳۴۲ و ۱۳۴۳ به چاپ رسید .
سردبیر مجله :

در آخرین دوره از چاپ مجله دکتر زاون هاکوپیان مدیرت مجله را بر عهده داشت و سردبیر و مدیر داخلی دکتر سعید خدیری بود .

در این مجموعه بیش از ۹۰ شماره از این ماهنامه بسیار مهم گردآوری شده و با دریافت آن می توانید با بهترین کیفیت ممکن از این مجلات استفاده بکنید .

 

دوره مجله موسیقی ۹۰ شماره , سال های انتشار : دهه ۲۰ تا دهه ۴۰ در 12 گیگ حجم که پس از خرید لینک دانلود برای شما ایمیل میشود

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.