پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سهم ایران در تمدن جهان

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب سهم ایران در تمدن جهان اثر حمید نیرنوری
توضیحات

کتاب سهم ایران در تمدن جهان اثر حمید نیرنوری

 

 تمدن سرزمین ایران که اینک ما وارث ایشانیم نتیجه چند هزار سال سعی و تلاش قوم ها و ملتهای متعدد میباشد .

که هر کدام برای زمانی اندک یا طولانی وظیفه نگهداری بار تمدن ایران را به دوش کشیدن و این وظیفه را به نسل بعد و ملتهای بعدی دادند.
در هر عصر نیز اینگونه حادث شده است که وارثان تمدن بیشتر از یک ملت دیگر باشند.

و همین حضور اختلاف فکری ملتها و مشکل در روش نگرش ایشان نتیجه و حاصل عظیمی برای دنیای ما ایجاد کرد و ار نگاه معنوی و یا مادی تمدن حال را ثروتمندتر ساخته.


هیچ قومی نیست که مدعی باشد که تمدن دنیا صرفا نتیجه تلاتش و زحمتهای قوم ایشان است. اما این درست است که ملتها هر کدام سهم های مختلفی در رشد تمدن جهان داشته و یکی کم و یکی بیشتر.

چراکه هر ملتی را ویژگی هاییست وابسته به روحیه ایشان و یا نژاد ایشان که در طی تربیت استعدادهای این ملت در راستای مشخصی مدد مینماید.

و از سمتی سرزمین ایشان که بستر رشد و پروش هست تاثیر بسزایی در شکل گیری ویژگی ها و صفان ان ملت دارد. 

و بهم پیوستن و ادغام شدن نژادها بی تاثیر نبوده است.ملتهایی که اتفاقهای دنیا گذر کردند و به این یکرنگی رسیدن و شاید چند رنگی در نوع تمدن.

 

خرید کتاب سهم ایران در تمدن جهان اثر حمید نیرنوری

 

 

سهم ايران در هشت عنصر تمدن جهان: سهم مادي - دولت - دين - حكمت و فلسفه - علم - هنر - ادبيات - اخلاق و آداب نویسنده در این کتاب تلاش کرده مجموعه‌ای از نوشته‌های باستان‌شناسان, تاریخ‌پژوهان و دانشمندان, همچنین مدارک و ماخذ تاریخی‌ای فراهم آورد که نشانگر سهم ایران در تمدن امروز جهان باشد . قسمت اول کتاب به سهم مادی ایران در تمدن جهان مربوط می‌شود که شامل شش فصل است ۱ :ـ کشاورزی, ۲ـ صنایع و ذوب فلزات, ۳ـ معماری, ۴ـ حمل و نقل, ۵ـ داد و ستد, ۶ـ وسایل معیشت در قسمت دوم کتاب سهم ایران در دومین عنصر تمدن یعنی 'دولت 'معرفی شده که مقولاتی همچون تاسیس دولت و شاهنشاهی, شیوه حکومت, عناصر حکومت, ساختار دولت, وراثت در سلطنت, و پشتیبانی دین و دولت از یک دگر را در برمی‌گیرد . در قسمت سوم, از سهم ایران در سومین عنصر تمدن یعنی 'دین 'یاد شده است که مهم‌ترین موضوع آن تاثیر دین زرتشتی و سایر ادیان ایرانی بر ادیان دیگر است . شناخت سهم ایران در چهارمین عنصر تمدن یعنی 'حکمت و فلسفه ' موضوع قسمت چهارم کتاب است . در قسمت پنجم سهم ایران در شاخه‌های مختلف و متعدد علوم و دانش شناسایی و بررسی شده و طی آن از دانشمندان, مخترعان, کاشفان, همچنین دستاوردهای علمی مسلمانان نام برده شده است . قسمت ششم به معرفی سهم ایران در ششمین عنصر تمدن یعنی 'هنر 'اختصاص دارد و سهم ایران در حوزه 'ادبیات 'به منزله هفتمین عنصر تمدن, محتوای قسمت هفتم کتاب است .آخرین قسمت کتاب حاوی بررسی تاثیرات و سهم ایران و تمدن ایرانی در اخلاق و آداب بشری است .

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.