پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سیمای ایران

موجود
350,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب سیمای ایران : اوض‍اع‌ ج‍غ‍راف‍ی‍ای‍ی‌، ت‍اری‍خ‍ی‌، اج‍ت‍م‍اع‍ی‌، اق‍ت‍ص‍ادی‌ اثر ایرج افشار سیستانی
توضیحات

کتاب سیمای ایران : اوض‍اع‌ ج‍غ‍راف‍ی‍ای‍ی‌، ت‍اری‍خ‍ی‌، اج‍ت‍م‍اع‍ی‌، اق‍ت‍ص‍ادی‌ اثر ایرج افشار سیستانی

 

 ایران در جنوب غربی سیا و در غرب فلات ایران قرار دارد. از سده ها پیش تمدن اصیل بوده است که آثار با عظمت با فر و شکوه آن تا امروز دیده می شود و مورد تحسین جهانیان است.
در این مدت مردم ایران تحولات بسیار دیده اند زمانی بر دیگر اقوام و ممالک استیلا یافته و گاهی خود در معرض هجوم و تجاوز اقوام دیگر واقع شده اند.
ایرانیان در طی این دگرگونیهای اجتماعی با خونسردی و متانت از راه صلح و آشتی و گاه جنگ و پیکار به مشکلات فایق آمده مظاهر عظیم به وجود آورده و حیثیت ملی و استقلاب خویش را حفظ کردند.
ایرانیان همواره به فضایل پسندیده و خصایل نیکوی اخلاقی شهرت داشته اند و سربلندند و همین ویژگی های ذاتی توانست این سرزمین را از آسیب توفانهای حوادث چون حملات قتل و غارت و هجومهای وحشیانه محفوظ نگاه دارد و سهمی بزرگ را در تاریخ جهانی کسب کند.
با این حال حوادث مزبور اندک شکوه آبادانی نعمت و برکت را بیشتر نقاط سرزمین ما ناپدید ساخت و عدم شایستگی و لیاقت زمامداران کوته فکر نیز به عقب افتادگی ایران کمک کرد.
بناهای تاریخی و آثار زیبای گذشته از میان می رفت و ذخایر گرانبها از گشوه و کنار کشور به دست دلالان و سودجویان به موزه های خارجی انتقاب می یافت تا اینکه دوران اخیر تا حدودی به این نابسامانیها خاتمه داد و ایران حیات تازه ای را آغاز کرد.

خرید کتاب سیمای ایران : اوض‍اع‌ ج‍غ‍راف‍ی‍ای‍ی‌، ت‍اری‍خ‍ی‌، اج‍ت‍م‍اع‍ی‌، اق‍ت‍ص‍ادی‌ اثر ایرج افشار سیستانی چاپ اول هزار سیصد هفتاد و دو از انتشارات آقا بیگ

 

 

 

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.