پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

از پاریز تا پاریس

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب از پاریز تا پاریس اثر دکتر ابراهیم باستانی پاریزی
توضیحات

کتاب از پاریز تا پاریس اثر دکتر ابراهیم باستانی پاریزی

 روزگار من بیشتر در سفرها طی شد .سفرهایی که نخستین آن حدود سی و پنج سال پیش (1316 شمسی) از کوهستان پاریز شروع شد.و آن برای تحصیل در کلاس ششم ابتدایی در سیرجان بود. و آخرین آن زیارتی بود که خدا طلبید و در کنار حجر الاسود و زیر ناودان طلا فرصت راز و نیاز فراهم آمد. سال 1351 شمسی)/هنوز دعای سفری که پدرم در نخستین سفر به گوشم خواند به همان شیوائی و رسائی در گوشم طنین افکن است که بانگ های بلند الله اکبر از فراز مناره های اعجاب انگیز حرم کعبه و مسجد مدینه پرده های گوش را نوازش میدهد.
ساده ترین سفر من همان سفر پاریز به سیرجان بود که خورجینی پر از نان خشکه و یک پوست پنیر و یک شکمبه قرمه و مقداری جوزاقند و مغزو و کشک خلال بر پشت چارپا نهادیم و رحتخواب را بر ان پوشیدیم و با بند تم للک ان را محکم بستیم و بران نشستیم و ده فرسنگ راه بین پاریز و سیرجان را یک شبه طی کردیم.

شاید اجاب انگیزترین آن نیز سفر اخیر اکسفورد بود که قسمتی از آن با هواپیمای جمبوجت پان آمریکن صورت گرفت.در حالی که مرکب ما به اندازه یک شهر نورافکن داشت و به بوفه های متعدد برای پذیرایی اماده بود و از فراز هر مملکتی که میگذشت به عادت و رسوم همان مملکت از مسافر پذیرایی می کرد.و سالن چنان مجهز و آراسته بود که حتی در اواخر شب مسافران فیلم سینمایی تماشا می کردند. این هواپیما با 8 ردیف صندلی و چهل پنجاه متر طول حدود 400مسافر می گرفت و از سه طبقه تشکیل شده بودو ...

بخشی از مقدکمه استاد باستانی پاریزی را که در مقدمه چاپ اول کتاب از پاریز تا پاریس نوشته است را برایتان آوردم امیدوارم از مطالعه این کتاب ارزش مند لذت ببرید.

 

خرید کتاب از پاریز تا پاریس

 کتاب از پاریز تا پاریس اثر دکتر ابراهیم باستانی پاریزی همانطور که از عنوانش پیداست حدفاصل بین دو شهر مهم برای باستانی پاریزی را گزارش می کند .

پاریز زادگاهش و پاریس شهر مورد علاقه اش که هر دو شهر برای او دوست داشتنی است و زیبایی استفاده از این اسم تشابه هر  دو اسم است پاریز و پاریس .
حال این کتاب سفرنامه ای از اوست که به این دوشهر ختم نمیشود و گزارش میکند از کشورهای که سیرکرده است.

چون عراق، پاکستان، ترکیه، رومانی، فرانسه، انگلیس و کشورهای اروپایی که سرانجام به پاریس ختم میشود.

کتاب از پاریس تا پاریس کتاب بسیار خواندنی و زبان کتاب بسیار شیواست شما می توانید برای خرید کتاب از پاریز تا پاریس چاپ اول تماس بگیرید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.