پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

تاریخ بیست ساله ایران

موجود
2,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب تاریخ بیست ساله ایران اثر حسین مکی
توضیحات

کتاب تاریخ بیست ساله ایران اثر حسین مکی

 

 وقتی جنگ جهانی جهانگیر اول خاتمه یافت و حکومت کمونیستی جایگزین استبداد مخوف تزاری شد.

نهضتهای فکری جدیدی در جهان پدیدار گردید که انعکاس آن در بعضی کشورها از جمله ایران بسیار شدید و لرزاننده بود.

این جنبش در سرزمین ستم دیده و بلاکشیده ایران بزودی منجر به قیام سیاسی گردید و فکری جدید نیرو گرفت و برای درهم شکستن دستگاه فرسوده حکومت و ایجاد یک ایران توانا و فعال به حرکت درامد.

در چند نقطه از کشور قیامهای اجتماعی که کم یا بیش مسلحانه بود اغاز شد و ترانه ازادیخواهی و زمزمه حکومت اشتراکی در فضای چند ایالت مهم منعکس گردید.دستگاه مشروطیت که بدست رجال دوره استبداد و ملتزین رکاب اداره می شد فرسوده و زنگ زده بود و نمی توانست ارزوهای نسل جوان را براورده سازد.

طبقه حساس و روشنفکر که به ترقیات حیرت زای غرب و ژاپن خیره شده بود نمی توانست با اوضاه اسفیار عهد کهن بسازد.

امواج امید و تمایلات طوفان نسل جوان به صخره نابود کننده عبارت سستی و تسامح و ضعف نفس رجال کشور بود که فاقد جسارت و جرات بودند و از تجدد و تحولات شدیدی که در سراسر شئون اجتماعی جهان متمدن نمودار شده بود تغافل می کردند.

جریان عمومی اوضاع متمایل به تجدید و زیر نفوذ تحول محسوسی بود که ذهن طبقه جوان را فریفته و ان را مسحور خود ساخته بود.

افکار ملت ایران خاصه طبقه ای که به امور سیاسی دلبستگی داشتند متمایل به ایجاد یک حکومت توانا بود که بساط کهن را در هم پیچد و طرحی نوین بریزد.

از فرصتی که گردش روزگار بدست ملل شرق داده بود.استفاده کند و ایران را در شاهراه تکامل هدایت نماید.عقاید عمومی ملیت ایران نمی توانست به رجال امتحان داده قدیم اعتماد داشته باشد .

و کسانی را که سالهای دراز ازموده بود بار دیگر به قیمت یک بدبختی ممند و طولانی بیازماید.

کتاب تاریخ بیست ساله ایران اثر حسین مکی دوره هشت جلدی که جلد اول و دوم و سوم متعلق به انتشارات امیرکبیر و قبل انقلاب و جلد چهار تا هشت متعلق به اوایل انقلاب توسط انتشارات علمی به چاپ رسید

کتاب تاریخ بیست ساله ایران،در هشت مجلد نوشته حسین مکی است.این کتاب درارای خصوصیات بسیاری خاصی است که برای اولین بار در تاریخ ایران بصورت کتابی این چنین به چاپ رسیده است.کتاب تاریخ بیست ساله ایران طی 40 سال گردآوری شد.بخش اول این کتاب در سال هزار و سیصد و بیت و یک اول بار در نشریه مهر ایران به چاپ رسید و جلد آخر آن پس از 43 سال در سال شصت و چهار جلد هشتمش به سرانجام و چاپ رسید

کتاب تاریخ بیست ساله توسط ناشرین متفاوتی چون  انتشارات امير كبير جلد اول و دو و سوم ذوانتشارات ايران،  انتشارات علمي و نشر ناشر چاپ و تجدید شده و برای خرید کتاب تاریخ بیست ساله ایران با ما تماس بگیریذ

 

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.