پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

طهران قدیم

موجود
3,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب طهران قدیم 5 جلدی اثر جعفر شهری
توضیحات

کتاب طهران قدیم 5 جلدی اثر جعفر شهری

 

کتاب طهران قدیم 5 جلدی اثر جعفر شهری که در سال هزار سیصد هفتاد و دو برای تکمیل کتاب ناتمام دهه پنجاه خود با همین نام بصورت تکمیل شده توسط انتشارات معین بچلپ رسید.

در اصل نتیجه سال های تحقیقات و پژوهش راجع به تاریخ تهرام قدیم اعم از رسوم و آداب و سنن و جان دادن و یاداوری آیینهای سنتی از یاد رفته طهران قدیماست

.خوب این یک عرق(ارق) به شهر خود نویسنده است مخصوصا و تلاش نویسنده برای احیاء این رسوم

کتاب طهران قدیم مانند دیگر کتاب های جعفر شهری ماحصل عشق و تلاش نویسنده است برای مخاطبش که خاص نیست .

مخصوص یک جامعه و یک توده نیست.مثلا همین کتاب تهران قدیم که صرفا برای تهرانیها نیست و هر علاقه مندان به گذشته و تاریخ را برای مطالعه این اثر تشویق می نماید.

مطالب کتاب برگرفته از مجموعه ای اسناد تاریخی و مشاهدات و شنیده ها و انچه از تهران در مقاطع مختلف زمانی جمع اوری شده است.

و در پنج مجلد این دیده و شنیده ها و ملسومات در یک مجموعه کامل تدوین شده است.

خرید کتاب تهران قدیم 5 جلدی اثر جعفر شهری

و نویسنده بسیاری از انچه را که مکتوب کرده به چشم خود دیده و به گوش خود شنیده و یک ترسیم درست از شهر طهران از پیش از سلطنت پهلوی یعنی در قاجار به خواننده تقدیم می نماید.

و انچه که هدف جعفر شهری از تدوین این مجموعه پس از نشر کتاب تهران قدیم تک جلدی این بود که تغییراتغیر مجاز و بدون اجازه که در هنگام چاپ از نویسنده صورت گرفته در این نسخه اصلاح و تصحیح گردد.

البته کتاب چاپ اول را تایید نموده و مدعی است که این کتاب برای تکمیل یک مجموعه کامل تدوین و چاپ گشته است.

و در کتاب حاضر به توصیف شرایط مردم و حال ایشان در گذشته طهران می پردازد و از اخلاق گرفته تا رسومات و فرهنگ و ارتباطات و شیوه زندگی و ویژگی های فردی و اجتماعی این شهر دوست داتشنی سخن می گوید.

خرید کتاب طهران قدیم 5 جلدی اثر جعفر شهری چاپ دوم سال هزار سیصد هفتاد که در اصل نخستین نوبت چاپ مجموعه 5 جلدی طهران قدیم است.در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.و برای دانلود کتاب تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم اینجا کلیک نمایید.نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.