پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

محمد پیغمبری که از نو باید شناخت

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت اثر کنستانتین ویرژیل گئورگیو ترجمه ذبیح الله منصوری
توضیحات

کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت اثر کنستانتین ویرژیل گئورگیو ترجمه ذبیح الله منصوری

 

 از سال 1326 خورشیدی تا این موقع چهار تحقیق از چهار نویسنده بزرگ خارجی راجع به قرآن و حضرت ختمی مرتبت (ص) بترجمه این بنده ذبیح الله منصوری در مجله خواندنیها چاپ تهران منتشر گردید .
که چهارمین آنها کتاب کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت است ولی فقط این تحقیق اینک بشکل کتاب منتشر می شود و در دسترس خوانندگان قرار میگیرد و باید تصدیق کرد که از سه تحقیق دیگر بهتر می باشد.

در ترجمه این کتاب رعایت امانت شده و مترجم چیزی را از قلم نینداخته جز اینکه چند صفحه از آغاز کتاب ضمن فصول بعد مذکور افتاده و علتش این بوده که کتاب این دانشمند رومانی راجع به پیغمبر با عظمت اسلام در آغاز در مجله خواندنیها بطبع رسید و هیئت تحریه مجله برای اینکه زودتر مطالب اصلی شروع شود صلاح دانست که کتاب از زندگی حضرت رسول آغاز گردد.
ولی مطالب آن چند صفحه که مربوط است به عبدالله پدر پیغمبر اسلام و عبدالمطلب جد او در فصول دیگر هست و مترجم بیمقدار کتاب نه فقط چیزی را از قلم نینداخته بلکه بمناسبت کلام چیزهایی را بعنوان توضیح مترجم برآن افزوده است.

 

 خرید کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت 

 

 بحث راجع باهمیت کتاب ویرژیل گیورگیو دانشمند رومانی در خصوص شرح زندگی حضرت ختمی مرتب ص از مردی بی بضاعت چون من ساخته نیست. ولی بطوریکه نشار محترم این کتاب در مقدمه خود ذکر کرده اند می توانم بگویم که تا امروز راجع به شرح زندگی پیغمبر اسلام کتابی این چنین جامع و مستند بواقعیته های تاریخی در زبان فارسی منتشر شنده است.
و جا دارد که هر فارسی زبان میسلمان یک جلد این کتاب را در خانه دشاته باشد تا اینکه از تاریخ صدر اسلام و فداکاریهای مسلمیتن مطلع شود.

تحلیل های روان شناسی و جامعه شناسی نویسنده کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت در تواریخ اسلام بی سابقه است و هیچ یک از نویسندگان که شرح حال حضرت ختمی مرتب را نوشته اند اینطور وارد این مباحث نشده اند.

 

خرید کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت اثر کنستانتین ویرژیل گئورگیو ترجمه ذبیح الله منصوری چاپ اول انتشارات امیرکبیر

 

آخرین چاپ این کتاب سال 1392 می باشد و اولین چاپ 1347 انتشارات خواندنیها و بعد امیر کبیر

کتاب محمد پیغمبری كه بايد از نو شناخت، از جمله آثاري است كه درباره پیامبر اسلام ص نوشته شده است و نويسنده کتاب، کنستان ویرژيل گئورگو، در بين نويسندگان اروپا - آمريكايي يكي از كساني است كه راجع به زندگي حضرت محمد (ص) به تحقيق و مطالعه پرداخته است. «محمد (ص) پيغمبري كه از نو بايد شناخت»، كتابي است در مورد زندگاني پيامبر (ص) در اين اثر بنابر آنچه كه در مقدمه آن با نام (درباره كتاب) آمده، قرآن و پيغمبر اسلام (ص) ومسلماناني كه به نسل جوان و سالخورده معرفي مي شود با آنچه از زمان ديگران تا كنون شنيده و خوانده شده فرق دارد. نويسنده سيره پيامبر (ص) را به صورت علمي و تحقيقي مورد بحث و بررسي قرار داده به طوري كه شخصيت جديد برجسته اي به پيغمبر اسلام و مسلمانان صدر اسلام داده يكي از خصوصيات اين كتاب آن است كه به صورت ساده و روان مطالب را آورده كه براي خواننده بسيار شيرين است به طوري كه از خواندن ملول و خسته نمي شود اين اثر توسط «ذبيح الله منصوري» به فارسي ترجمه شده است. محمد بن عبدالله يك رنجبر به معناي واقعي بود. دربين مشاهيري كه در دوره طفوليت و آغاز جواني رنج برده اند هيچكس را نمي توان يافت كه به اندازه پيغمبر اسلام در كودكي و جواني رنج برده باشد. وقتي پيغمبر مسلمين چشم به دنيا گشود پدرش را از دار دنيا رحلت كرده بود و...

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.