پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

یادداشتها و خاطرات سردار ظفر بختیاری

موجود
600,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب دست دوم

کتاب یادداشتها و خاطرات سردار ظفر بختیاری
توضیحات

کتاب یادداشتها و خاطرات سردار ظفر بختیاری

کتاب یادداشتها و خاطرات سردار ظفر بختیاری به کوشش الهام وحیدنیا چاپ اول سال هزار سیصد شصت دو انتشارات یساولی

حاج خسرو خان بختیاری از طایفه دورکی هفت لنگ و چهارمین فرزند ذکور حاج حسینقلی خان ایلخانی است.

 حسینقلی خان اولین ایلخانی بختیاری است که در عهد ناصری قریب سی سال بر طوایفی از بختیاری ریاست داشته و با قاطعیت و قدرت حکومت کرده است.
ایلخانی را از زنان متعدد شش پسر و دوازده دختر بود.پسران او بترتیب سن عبارت بودند لز.اسنفدیار خان سرتیپ.حاج علی قلیخان.نجف قلیخان.حاج خسرو خان.سوسف خان و امیر قلیخان.
حسینقلی خان در رجب 1299 هجری قمری بدستور ناصرالدین شاه و بدست ظل السطان در اصفهان کشته شد و دو تن از فرزندان او یعنی اسفندیار خان و حاج علی قلیخان نیز کند و زنجیر شدند و بزندان افتادند.
در مورد چ.نگی مرگ ایلخانی نظرات مختلف کفته و نوشته اند ولی راقم این سطور اصل فرمان قتل ایلخانی را کع در حاشیه نامه ظل السطان و بخظ ناصرالدین شاه نوشته شده دیده ام و این سند معتبر و اصیل و منحصر بفرد هم اکنون در یکی خانواده های تهران موجود است

سردار ظفر بسال 1278 هجری قمری در قریه چقاخور بختیاری چشم بجهان گشوده و در دستگاه ایلخانی نشو و نما یافته است. به عهد جوانی در چهار محال و اصفهان و خوزستان در ماموریت ایلخانی شرکت نموده و محضر چنج پادشاه را درک کرده است. وی 14 پسر و 12 دختر داشته که در حال حاضر 5 دختر و چهار دختر در قید حیاتند و از نعمت سلامت برخوردارند.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.