پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

شکوفه خونین شیراز

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب دست دوم

کتاب شکوفه خونین شیراز: لطفعلی خان زند اثر داریوش آریا
توضیحات

کتاب شکوفه خونین شیراز: لطفعلی خان زند اثر داریوش آریا

 

 

کتاب های داریوش آریا

در این کتاب شیراز شهر شعر و ادب و عرفان است . شیراز شهر باستانی ایران ، شهر دلاوران و زیبارویان است و لطفعلی خان زند شکوفه خونین این شهر زیبا و تاریخی است .

شخصیت او در میان جوانان این سرزمین پهناور چون خورشید می درخشید . با توجه به اینکه قاجارها تمام همت خود را مصروف محو نمودن این چهره درخشان از تاریخ ایران نمودند ،

ولی زندگی کوتاه و پر حادثه این دلاور زند از لابلای تاریخ گذر کرده و این موسسه را که هدفی جز معرفی چهره های تابناک و شناسایی الگوهای مثبت ندارد بر آن داشت که از فاضل فرزانه جناب آقای داریوش آریا بخواهد که زندگی این چهره محبوب تاریخ ایران را به رشته تحریر درآورد .

و در این راستا آنچه منابع در اختیار داشت هدیه به ایشان نمود و نیز با شناخت ایشان از تاریخ ایران و منابع بسیار ، دیگر کتاب شکوفه خونین شیراز که جنبه داستان تاریخی دارد در دسترس دوستداران قرار می گیرد . درباره لطفعلی خان سخن بسیار است .

و کتاب شکوفه خونین شیراز ، داستان زندگی آخرین شهریار شوربخت زند است که در اوج جوانی و با غروری مردانه ، رشته حیاتش به تیغ خیانت نزدیکان و جفای روزگار و به فرمان « آغا »ی قاجار قطع گردید .

داستان زندگی کوتاه لطفعلی خان ، نه داستان یک انسان معمولی ، بلکه قصه دلیر مردی است که دوست و دشمن بر او آفرین باد خوانده اند .

راستی می دانید بر آخرین شیر از نسل شیرهای دشت ارژن چه گذشت و به چه سرنوشتی دچار آمد ؟ لطفعلی خان را ناجوانمردانه و ریاکارانه از پشت خنجر زدند و به اسارت گرفتند .

شیر مرد زند را به غل و زنجیریس به وزن پانزده من بستند و به دشمن خونی و شقاوت پیشه اش خواجه قاجار به سی هزار تومان و فرمان حکومت موروثی بم فروختند ! و ای دریغ که چه ریاکارانه ، ناجوانمردانه و ارزان فروختند شیر مرد زند را …..

 خرید کتاب شکوفه خونین شیراز: لطفعلی خان زند اثر داریوش آریا چاپ اول هزار سیصد هفتاد و یک نشر محمد

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.