پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سفر شب

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب سفر شب اثر بهمن شعله ور
توضیحات

کتاب سفر شب اثر بهمن شعله ور

 

کتاب سفر شب اثر بهمن شعله ور از آن آثاریست که مضاعف بر معیار داستانی از دید تاریخی نیز قابل احترام است.

زیرا در جریان داستان ما با گشت و گذار کارکترهای رمان سفر شب در تهران نیم قرن پیش مربوط به اخرهای دهه 40 و 50 با تهران آن زمان روبرویم از شمال تهران از دربند گرفته تا جنوب تهران و محله شهر نو و تصویری که از گزارش شخصیتهای داستان شاهد هستیم بسیار حقیقی و قابل حس است.

اری در این رمان نخستین بازتابش سفر در زمان و گشت و گذار و به تعبیر عامیانه پرسه زدن در خیابانهای تهران نیم قرن پیش است.

رمان از لحاظ سبک دارای شلوغی دیدگاه است و هر قسمت را از نگته دیگری که می تواند بسیار متفاوت باشد شهد بوده که خود این ویژگی خاص روایت این رمان شاهکار است.

گرچه روایت کلی حول زندگی شخصی است به نام هومر و در یک خط تلگرافی او قرار است نقش هملت را بازی کند و اما دست اخر نقش امیرارسلان نصیبش میگردد. و او که پدرش را الگو قرار داده تنها در مادیات راه شده و به دیوانگیش میسپارد.

اری رمان سفر شب داستانی در دوازده فصل است.و روایت از زبان چند شخصیت اصلی رمان بازگو میشود.و هر قسمت م نظارگر روایتی جدید از دید شخصیتی دیگریم.کتاب رمان شب یک اثر ساختار شکن و بسیار تکنیکی و مدرن است و پیچیده است

خرید کتاب سفر شب اثر بهمن شعله ور

رمان سفر شب چاپ سال 1345 از انتشارات خوشه یک رمان مدرن در دوازده فصل

بهمن شعله ور (۱۳۱۹) رمان نویس، شاعر، ادیب، مترجم، منتقد، روانپزشک ایرانی است. کار نوشتن، و ترجمه را در سیزده سالگی شروع کرد. در سنین هجده و نوزده سالگی خشم و هیاهو ویلیام فاکنر و سرزمین هرز تی. اس. الیوت را به فارسی برگرداند و این دو هنوز بعنوان برجسته‌ترین کارهای ترجمه در زبان فارسی شهرت دارند. در سال ۱۹۶۷ به خارج از ایران مهاجرت کرد با آنکه بیشتر نوشته‌های او در چهل و دو سال گذشته به زبان انگلیسی بوده و در خارج از ایران منتشر شده در آخرین بررسیهای منقدین ایرانی، برخی او را "موثرترین داستان نویس چهل سال گذشته ادبیات فارسی" خوانده اند؛ "نویسنده‌ای که بیش از همه بر نویسندگان نسل‌های جوانتر اثر گذاشته است." او حرفه‌های دیگری چون پزشک، روانپزشک، استاد دانشگاه در ادبیات و در روانپزشکی داشته است و سخنرانیها و سمینارهای او در باره "خلاقیت هنری" و "بررسی روانی هنر و هنرمند" شهرت جهانی دارند. در چهل و دو سال گذشته شعله ور وقت خود را میان حرفه نویسندگی، حرفه پزشگی، تدریس ادبیات و روانپزشگی در دانشگاه‌های مختلف ، تقسیم کرده است.  او به زبان‌های فارسی، انگلیسی، اسپانیائی، ایتالیائی و فرانسه می‌نویسد و آثاری به این زبانها (از جمله ترجمه آثار خود از زبانی به زبان دیگر) منتشر کرده است. Dead Reckoning به سال ۱۹۹۲ و آخرین مجموعه شعر انگلیسی او Rooted in Volcanic Ashes به سال ۱۹۸۸ نامزد جوائز پولیتزر و National Book Awards بودند.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.