پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سه تار

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب سه تار اثر جلال آل احمد
توضیحات

کتاب سه تار اثر جلال آل احمد


جلال آل احمد در سال ۱۳۰۲ به دنیا آمد   در سال ۱۳۴۸ از دنیا رفت .
او از پیشگامان نظریه های سیاسی بود.و در حزب توده نیز مدتی فعال بود . او در داستان هایش شخصیت های پایین دست جامعه را بررسی می‌کرد. از دین میگفت .. از خرافات و از مذهب که چطور مردم بدون ذره ای فکر  فقط پیروی کور کورانه دارند . او در  خانواده‌ ای روحانی به دنیا آمد به خواست پدر به نجف رفت تا فقه  بیاموزد اما در آموخته های خود دچار تردید های بسیار شد و پس از دوسال و اندی به ایران بازگشت. او مدتی نیز با نیما یوشیج رفاقتی داشت چنان که در کتاب ارزیابی شتاب زده، از خاطرات خود و خانواده خود و رفت آمد هایش با نیما سخن به میان آورده است.
همسر او سیمین دانشور نیز از بهترین نویسندگان معاصر است .معروفترین اثر سیمین دانشور کتاب سووشون است .
کتاب سه تار که در سال ۱۳۲۷ منتشر شده است ‌‌،
۱۳ داستان دار د .اصلی ترین داستان کتاب ،داستان سه تار است . درباره مردی است که یک سه تار نو خریده است و دیگر نیاز به اجاره کردن و قرض کردن سه تار از دیگران و منت کشیدن ندارد ‌ .جلال در این داستان به نوعی مدرنیته و مذهب را با هم مقایسه می‌کند..از دیگر داستان های کتاب می‌توان به داستان وسواس و بچه مردم اشاره کرد .که داستان های زیبا و روان و ساده ای هستند.

خرید کتاب سه تار

کتاب سه تار یکی از آثار جلال آل احمد است که سبک و سیاق همیشگی نویسنده این بار با قصه ای متفاوتر .این کتاب در اویا دهه چهب به چاپ رسید و چاپهای بعد تا هم اکنون نیز تجدید چاپ میشود.کتابی است با روایتی ساده اما ادبیاتی بسیار قوی.جملات تلگرافی و صحبتهای شخصیت پر از مفاهیم.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.